Úřad práce ČR

Hodnocení od zaměstnanců společnosti Úřad práce ČR

Vše
Česká republika16 recenzí
Zobrazeny všechny recenze (16)
Pracoviště, které pomáhá nezaměstnaným lidem
Dobrý pocit, že můžete pomoci lidem bez práce, komunikace s lidmi všech sociálních skupin,
Klid
Tato práce nezahrnovala kontakt s klientem a tudíš to byla velice pohodová práce.
nutnost
nutnost tam být než získám práci, dobré zacházení.
pracoviště kde naberete mnoho bohatých zkušeností
jednání s klienty co se dostali do hmotné nouze, člověk musí mít v sobě empatii a také odolnost vůči stresu
Vyborne
S úsměvem a naplno chuť pracovat. Učit se nové věci
Dobrý kolektiv
Ráda pracuji s lidmi .Jsem společenská a vždy vyjdu vstříc kdo potřebuje pomoci .Jinak ráda sbírám recepty a baví mě péčení i vaření .Vždy s láskou
Výhody
STRAVENKY ALE NEMUSÍ BÝT
Nevýhody
NEVÍM O ŽÁDNÝCH
nemoc z povolání
prodělal dvě operace bederní páteře a skončil v invalidním důchodu třetího stupně.
Hotel-bezvadný kolektiv.Na ČS -skvělý nájemci ČS
Jak v Hotelu tak i na ČS mě práce bavila..Na ČS jsem se naučila spoustu novych věci .Prace se zaměstnanců byla občas náročnější ,ake to je v každém provozu.
Výhody
placené PHM
Nevýhody
Práce někdy stresové období
Příjemné prostředí
Organizace poskytujíci informace o volných pracovních pozicích
Výhody
Přehled o volných pracovních pozicích
Nevýhody
Žádné
Fajn práce pro lidi s praxí
Fajn, různorodá práce, ale celkem náročná na psychiku.
Výhody
Stravenky
Nevýhody
Stres
Špatné vedení a hrozné vztahy na pracovišti
Pracovala jsem v odd. SSP nepojistné dávky v Libereci. Pracovnice, které zaškolují nováčky, musejí zvládat 2 agendy( svou a ještě za chybějící zaměstnankyni) a k tomu zaškolovat a přesčasy. Pro většinu lidí to reálně není možné zvládnout a všichni jsou v hrozném stresu. Zvlášť na počátku nového čtvrtletí, kdy jsou fronty žadatelů často až venku před budovou. Konflikty s klienty a mezi zaměstnankyněmi jsou také velmi časté. Místo vedení lidí tu panuje manipulace, pomluvy, intriky, porady plné vzájemné nevraživosti. Vedení, které tomu jen přihlíží si myslí, že se to nějak samo vyřeší. Mnozí jsou vyhořelí. Je tam pár lidí, kteří se tohoto nezúčastňují, ale v celku je oddělení rozdělené. Obrovská fluktuace zaměstnanců. Přetěžování, jsou požadovány různé služby navíc, na telefony, nesmyslné statistiky, služby v pátek i ve čtvrtek, žádosti se potom nestíhají zadávat. Pokud si nesednete s kolegyní, která vás má zaškolovat nebo se na vás vykašle nebo to prostě jenom nezvládá, čeká vás peklo. Dostáváte se do skluzu, běháte od jednoho ke druhému kdo by vám poradil, protože ve státní správě nemůžete vyřešit věci kretivně. Vše má své přesné postupy. Dávky se potom nestíhají vyplácet, klienti na vás křičí a vedení zvyšuje tlak. Příspěvek na bydlení je dle novely zákona velmi komplikovaný a jeho vyřízení se tím prodlužuje, přesčasy jsou zvlášť na počátku čtvrtletí nutné a musíte se hodně učit ve svém volném čase. Někteří žadatelé jsou agresivní a vulgární. Pokud dojde k incidentu, vedení se nepostaví za svého zaměstnance, ale za agresivního a sprostého žadatele. Nejsou udělovány pokuty - více...
Výhody
5 týdnů dovolené + 5 dnů indispozičního volna, stravenky 80 Kč
Nevýhody
Špatná úroveň vstupního zaškolení
Nekompetentní vedení, špatná organizace práce, zcela špatně materiálně vybavený úřad.
Budova úřadu práce v Karviné je v téměř dezolátním stavu. Výtahy velice často nefingují o bezbarierovosti se ani raději nezmiňuji....
Vládne tu nepoctivá rivalita, vzájemné pomlouvání.
Na úřadu si neustále stěžuji, že mají nedostatek zaměstnanců. Člověk, který má vyšší kvalifikaci, než požadují, tak odmítají. Pracovní jistota je nulová, pokud není ochotný donášet a žalovat.
Při změně vedení služebně nejmladší je nucený uvolnit svoji pracovní pozici známému nového nadřízeného. Nový nadřízený to i veřejně prezentuje, že si přivede své známé.

Jsou zde i nekalé praktiky při příjmu nových zaměstnanců, kteří musí projít výběrovým řízením, ale zde se neměří jedním metrem. Jeden příklad: Na pozici vedoucího odd. bylo vyhlášené výběrové řízení, nevím kolik bylo přihlášených uchazečů, ale jedna zájemkyně byla přijata a před výběrovou komisi byla pozvána po 6 týdnech, kdy byla již na na uvedené pracovní pozici.

Úřad práce je státní instituce, která by měla hlavně dodržovat rovnost při výběru nových zaměstnanců.
Výhody
Žádné
Nevýhody
Zařazení do nižší platové přídy
Flexibilita
- flexibilní pracovní doba umožňovala rozvržení si práce do jisté míry dle svých potřeb
- umožnění samostatného vedení vlastní agendy

- příjem klientů, vyřízení žádosti, vydání rozhodnutí a vyjádření na základě posudků

- vynikající pracovní kolektiv, se kterým jsem dále v kontaktu
zabavni
pracovni jsem vedeni u uradu prace ostrava vitkovice
Přepadl mě asi syndrom vyhoření...
Náplň práce se mi líbila, ale začaly být problémy s nadřízeným pracovníkem, který nesnesl názory druhých, jen ty své...
Výhody
stravenky, indispoziční volno
Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Úřad práce ČR a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.
3,4
Poměr Práce/Život