Česká pošta

Hodnocení od zaměstnanců společnosti Česká pošta

Vše
Česká republika143 recenzí
Nalezeno 143 recenzí odpovídajících vyhledávání
Zobrazit všechny recenze (147)
Práce mě bavila nebýt šikanující vedoucí
Práce na poště v Havířově zásadně nedoporučuji. Velice sprostý kolektiv a paní Gražina na postu vedoucí neumí jednat s lidmi. Často šikanující dělení práce. Příchod do práce v ř hodin a konec práce mnohdy až v 17hod což je neudržitelné tempo 5 dní v týdnu. Mnohdy kvůli množství práce jsme roznášeli v sobotu zadarmo letáky,které se nestihli v týdnu.
Kromě svého rajonu jsme často dostávali další část rajonu na opačném konci města. Také co se týká dovolené,tak vedoucí nařizovala vybírání dovolené ,kterou jsem ještě právně neměla a tak se stalo,že po ukončení pracovního poměru jsem musela vracet peníze.

Nebýt toho všeho,tak bych u pošty zůstala,protože práce s lidmi a pobyt venku mě hodně bavil.
Zmatek, chaos, vedení neschopné vedení..
Podle adaptačního harmonogramu měl nástup vypadat takto: úvodní seznámení 2 dny, školení 1-3 dny, zapracování 5 dnů, samostatný výkon práce pod dohledem - do konce zkušební doby v délce tří měsíců. Takže celkem 90 dní! A teď realita: první dvě fáze jsme přeskočili úplně, zapracování vypadalo tak, že jsem kolegyni dělal řidiče. 6(!) den naostro, sám! Nebo s brigádníkem.Průšvihy jdou za Vámi. A že jich bylo. Never more!
Mohu jen doporučit
Pracovat u České pošty vřele doporučuji. Pečlivě zaškolují nové zaméstnance, finanční ohodnocení je téż přijatelné.
Práce má stanovené předpisy, komunikativnost, mít rád lidi, osobnostní růst, kolektivní spolupráce
Práce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Nejhlavnější je aby jste měli rádi lidi. Pracuje se v příjemném prostředí. Práce má dána pravidla. Na zaučení je dostatek času.
Moc špatné.
Jestli se chcete mít špatně, být neustále ve stresu nebo makat přesčasy zadarmo, jděte makat na poštu.
Výhody
Žádné
Nevýhody
Vše
Sociální jistoty
Každý měsíc 12. výplata na účtu, vše na pásce, oproti běžné praxi v autodopravě dost slušný oficiální příjem.
Ovšem je to pošta, má to svoje specifika a centrální plánování státního podniku od stolu tomu nepřidá.

Kdo chce mít svý jistý a dobrý základ pro hypotéku nebo na penzi, tak doporučuju.
Výhody
Stabilita, jistota
Nevýhody
Nerovnoměrná pracovní doba, práce po nocích, nutnost flexibility
všestraný a většinou stresující prostředí
Fyzicky a psychicky namáhavé zaměstnání většinou je zde dobrý kolektiv.
stres
stres,tlak na plnění pojištění a účtů nebrat,jen pro silné povahy
Nejhorší spolelečnost v ČR
Nikdy si neodpustím tu chybu, že jsem tam šel pracovat. To co se na poště děje a co si dovolí vedoucí i vedení pošty tomu by někdo kdo tam nepracoval nevěřil. Byl jsem vyhozen doslova lstí, nezaplacené pojištění a daně, neproplacení hodin, podivné smlouvy, porušování zákoníku a dále bych asi jen sdělil, že vše co tvrdí ostatní zaměstnaci je svatá pravda. Pošta si neváží lidí, klame zaměstnance i klienty a pod inzeráty jak nabírá a nepravd jak nemá lidi je vyhazuje a hlavně takové jako já, kteří mají právo na dodržování zákoníku a hlavně práva zaměstnce a člověka. Jednání techto osob skončilo na inspekci práce, policii a dále jsem kontaktoval snad všeechny odbory, ředitele generálního, který se již neozval i když slíbil řešení a zachoval se tak stejně jako k paní Šimkové, která se nebála vystoupit v ČT Máte slovo. To vše i za důkazů, které prostě nikdo nebere v potaz a zdá se že zákony u pošty prostě neplatí. Pan Hamáček též nereaguje.
Tímto se jako poškozený zaměstnanec a daňový poplatník stavím na odpor a založil jsem kontaktní email, protože na ně neplatí nic a to doslova. Nijak se nedá domoci spravedlnosti a proto se chci spojit s poškozenými zaměstnanci s celé ČR, abychom se bránili společně, neb česká pošta se chová doslova jako hyena 20 vs 1 takoví jsou to hrdinové a ombudsmanka a Compliance by měla být okamžitě státem zrušena, protože místo aby pomohly zaměstnancům poškozeným, tak pomáhají těm "druhým". Pokud má někdo zájem a není mu to lhostejné a ctí svá práva, může mě kontaktovat na níže založeném emailu pro tyto ůčely, abychom se spojili. Velmi rád bych našel paní
 - více...
Práci doručovatele mám moc ráda,každodenní styk s lidmi,ale firma si neváží svých zaměstnanců.
Co se týče platu a benefitů.Hodně zodpovědnosti,jak o svěřené finance,tak i auto a vše ani za děkuji.
Spatne vedeni
Spatne vedeni,stres na pracovisti,neoodnocena prace
Místo plné stresu
Peněžní transakce
Sepisování smluv o zalažení účtu

Školení , několkrát do roka.
Dobrá pracovní zkušenost s možností profesního růstu
pestrý pracovní den
nutná zodpovědnost, pečlivost a spolehlivost

vedení ... jedno z těch lepších

možnost se občas kulturně odreagovat

hmotná zodpovědnost
Málo peněz za těžkou práci
Dennodenní rutina.
Brzké vstávání.

Musíte pracovat za každého počasí.

Rozhoduje rychlost a přesnost.
Velmi stresující prostředí.
Velký tlak z vedení, velmi časově náročná, žádná pomoc od nadřízených. Nemohu doporučit.
Neváží si zaměstnanců
Po 20 letech bez neschopenky a jakýchkoliv nedostatků odměna 2tis hrubého. Nově nastupující dostane po roce odměnu 25tis. A vyšší základ. Co dodat... Je mi líto, že si nás neváží.
sjdbjkasbcjas
- nejhorší firma na světě
- špatně platí

- nic po nich nechtějte

- ani nechápou co po nich chcete na přepážce jednoduché věci poslat a nebo zrušit

- nikdo neroznáší poštu (letáky, dopisy)

- reklamace nikdo neřeší všichni se kryjí zvlášť p.Mašek
Výhody
nic
Nevýhody
všechno
Hrůza děs
Začala jsem dělat na České poště před Vánoci. Větší blbost už v životě neudělám. Ani mě pořádně nezaučili a už jsem musela rozvážet dva okrsky tzn. ráno v 6 do práce a v 7 večer domů. A takhle skoro každý den. Lidé protivní, že nestíhám.. Bodeť.. Systém, který je na poště zavedený nefunguje, ale nikdo s tím nic nedělá. Bohužel moje záda to po ani ne 3 měsících vzdala a doteď mám zdravotní problémy.
Spatne
Hodne stresujici a demotivujici prace, fyzicky narocna
Výhody
Prace na rano
Nevýhody
Nepravidelba pracovni doba
Zmatená a stresující práce
Se samotnou pobočkou pošty, ve které jsem pracovala, velký problém nemám. Kolektiv byl klasický babinec. Časté pomluvy, celkem nevhodné chování k mužům-pošťákům ze stran kolegyň, hodně vulgárních výrazů (což mě celkem pobavilo, jelikož jsem si nikdy neviděla někoho mluvit tak moc sprostě, jako právě tady). Celkově byla má pobočka vedena ve velice kolektivním duchu. Vedoucí byli opravdu ochotní. Bohužel snad nikdy nebyli v kanceláři, protože každý den společně s ostatními roznášeli poštu a nezastavili se až do večera (následek nedostatku zaměstnanců).
Práce začínala v 5:30. Řidič dovezl klece s poštou. Ráno býval nesmírný frmol - roztřídit dopisy a balíčky ke každému okrsku; roztřídil dopisy podle ulic; vyházet odnosy do zvláštních boxů; poskládat zásilky podle č.p. jak jdou po sobě; zapsat doporučené dopisy a balíky do APOSTU; obyčejnou poštu naskládat do tašek a poslat do úložných schrán; narazítkovat datum a jméno na poukázky atd. Vše stihnout ideálně do 8 hodin ráno, protože není čas ztrácet čas. Začátek měsíce a poslední den v měsíci byl nejhorší - na začátku měsíce SIPA, která měla tendenci se k sobě lepit, takže jsem omylem vhazovala cizí SIPA do schránek, kam nepatří; na konci měsíce katalogy, kvůli kterým se množství pošty na daný den ztrojnásobilo. Nedej bože se by se vám udělalo špatně - poštu z daného dne vám automaticky nechávali na následující den; nikdo za vás nic neroznášel.

Krédem bylo: dostaneš poštu, roznášej ji, jak dlouho potřebuješ. Tomu odpovídalo i platové ohodnocení. Jaro a léto bylo lepší, protože bylo pošty málo, takže člověk zvládl všechno roznést
 - více...
Výhody
stravenky
Nevýhody
zdravotní nároky práce; nedostatečný plat; komplikovaný systém
Nikdy v životě již více!
odporné vztahy, drby, žalování, naschválnosti, podlézavost.... Vedoucí směny primitivní a povýšené jednání(v současnosti je přeřazena na vesnici), ředitelka hotové Národní divadlo a ještě hloupá (v současnosti dostala výpověď za nízké vzdělání).
Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.
2,7
2,6