Hodnocení od zaměstnanců společnosti Česká pošta

Nalezeno 133 recenzí, odpovídajících vyhledávání Zobrazit všechny recenze (137)
Řadit podle: Užitečnosti | Hodnocení | Data recenze
Dobrá pracovní zkušenost s možností profesního růstu
balíková a listovní doručovatelka, řidič a administrátorka (Bývalý zaměstnanec) –  Žatec16. ledna, 2020
pestrý pracovní den
nutná zodpovědnost, pečlivost a spolehlivost
vedení ... jedno z těch lepších
možnost se občas kulturně odreagovat
hmotná zodpovědnost
Bylo toto hodnocení užitečné?AnoNeNahlásit
Málo peněz za těžkou práci
Doručování denního tisku (Bývalý zaměstnanec) –  Ostrava14. ledna, 2020
Dennodenní rutina.
Brzké vstávání.
Musíte pracovat za každého počasí.
Rozhoduje rychlost a přesnost.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 1NeNahlásit
Velmi stresující prostředí.
Vedoucí oddělení v provozu (Bývalý zaměstnanec) –  Depo Vyškov8. ledna, 2020
Velký tlak z vedení, velmi časově náročná, žádná pomoc od nadřízených. Nemohu doporučit.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 3NeNahlásit
Neváží si zaměstnanců
Řidič C (Současný zaměstnanec) –  Plzeň, Plzeňský kraj7. ledna, 2020
Po 20 letech bez neschopenky a jakýchkoliv nedostatků odměna 2tis hrubého. Nově nastupující dostane po roce odměnu 25tis. A vyšší základ. Co dodat... Je mi líto, že si nás neváží.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 3Ne 1Nahlásit
sjdbjkasbcjas
xsxs (Bývalý zaměstnanec) –  sdsd6. ledna, 2020
- nejhorší firma na světě
- špatně platí
- nic po nich nechtějte
- ani nechápou co po nich chcete na přepážce jednoduché věci poslat a nebo zrušit
- nikdo neroznáší poštu (letáky, dopisy)
- reklamace nikdo neřeší všichni se kryjí zvlášť p.Mašek
Výhody
nic
Nevýhody
všechno
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 9Ne 1Nahlásit
Hrůza děs
Doručovatel (Bývalý zaměstnanec) –  Jihočeský kraj3. ledna, 2020
Začala jsem dělat na České poště před Vánoci. Větší blbost už v životě neudělám. Ani mě pořádně nezaučili a už jsem musela rozvážet dva okrsky tzn. ráno v 6 do práce a v 7 večer domů. A takhle skoro každý den. Lidé protivní, že nestíhám.. Bodeť.. Systém, který je na poště zavedený nefunguje, ale nikdo s tím nic nedělá. Bohužel moje záda to po ani ne 3 měsících vzdala a doteď mám zdravotní problémy.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 10Ne 1Nahlásit
Spatne
Poštovní doručovatel motorizovany (Bývalý zaměstnanec) –  Valašské Klobouky, Zlínský kraj1. ledna, 2020
Hodne stresujici a demotivujici prace, fyzicky narocna
Výhody
Prace na rano
Nevýhody
Nepravidelba pracovni doba
Zmatená a stresující práce
Doručovatelka listovní pěší (Bývalý zaměstnanec) –  Olomouc, Olomoucký kraj29. prosince, 2019
Se samotnou pobočkou pošty, ve které jsem pracovala, velký problém nemám. Kolektiv byl klasický babinec. Časté pomluvy, celkem nevhodné chování k mužům-pošťákům ze stran kolegyň, hodně vulgárních výrazů (což mě celkem pobavilo, jelikož jsem si nikdy neviděla někoho mluvit tak moc sprostě, jako právě tady). Celkově byla má pobočka vedena ve velice kolektivním duchu. Vedoucí byli opravdu ochotní. Bohužel snad nikdy nebyli v kanceláři, protože každý den společně s ostatními roznášeli poštu a nezastavili se až do večera (následek nedostatku zaměstnanců).
Práce začínala v 5:30. Řidič dovezl klece s poštou. Ráno býval nesmírný frmol - roztřídit dopisy a balíčky ke každému okrsku; roztřídil dopisy podle ulic; vyházet odnosy do zvláštních boxů; poskládat zásilky podle č.p. jak jdou po sobě; zapsat doporučené dopisy a balíky do APOSTU; obyčejnou poštu naskládat do tašek a poslat do úložných schrán; narazítkovat datum a jméno na poukázky atd. Vše stihnout ideálně do 8 hodin ráno, protože není čas ztrácet čas. Začátek měsíce a poslední den v měsíci byl nejhorší - na začátku měsíce SIPA, která měla tendenci se k sobě lepit, takže jsem omylem vhazovala cizí SIPA do schránek, kam nepatří; na konci měsíce katalogy, kvůli kterým se množství pošty na daný den ztrojnásobilo. Nedej bože se by se vám udělalo špatně - poštu z daného dne vám automaticky nechávali na následující den; nikdo za vás nic neroznášel.
Krédem bylo: dostaneš poštu, roznášej ji, jak dlouho potřebuješ. Tomu odpovídalo i platové ohodnocení. Jaro a léto bylo lepší, protože bylo pošty málo, takže člověk zvládl všechno roznést
  více... za cca 6 hodin. Na podzim a v zimě je to množství daleko větší, takže se překračuje 8hodinnová pracovní doba. Přesčasy vám ovšem nikdo neproplatí. Pan Knap sliboval zvýšit platy, přidal ale jenom 300 Kč, což je naprosto směšná částka (plat 14 000 Kč čistého).
Samotný systém, který je u pošty nastavený, mi přijde celkem nesmyslný. 3 druhy doporučených dopisů - na každý se dává razítko jinak. Každé se ukládá na různě dlouhou dobu. Naprostý nonsense je typ III, u kterého se musí na adresáta zvonit, aby sešel s občankou, ale pokud není doma, může se ihned vhodit do schránky. Odnosy a dosílky jsou možné jen u dopisů s odpovídajícím barevným pruhem. Kromě toho si taktéž musíte pamatovat seznam stovek jmen, které mají u pošty zřízenou jakoukoliv výjimku - odnos, dosílku, vyloučení jiné osoby apod. Je zakázáno odesílat do úložných schrán tašky s doporučenou poštou, takže pokud na vás na ten den vyšly 3 tašky doporučených balíků, všechno musíte tahat s sebou.
Práce u pošty mi dost otevřela oči - jednak v tom, jak nesmírně roztržitý člověk jsem a jednak v tom, jak se dokážou lidé chovat. Obviňování ze stran adresátů, že jsem jim ukradla balíčky z Číny; přemlouvání, abych doporučený dopis pro partnera vydala na jejich občanku; opakované doručení dopisů na den, kdy adresáti ví, že doma nebo v práci nebudou, popř. objednání opakovaného doručení, protože přece nestudovali vysokou školu, aby stáli na poště ve frontě (hic!); řvaní lidí, protože nechtějí zaplatit nově zavedený (a dle mého oprávněný) poplatek za službu; neoznačené schránky ani zvonky; balíkáří nedoručující balíky, přičemž vztek si adresáti vylévali na mně; naprosto absurdní požadavky adresátů, kteří si myslí, že je pošta propojená s úřady a sleduje, kde kdo bydlí a podle toho jim poštu přeposílá ze staré adresy na novou (LMAO)... A co je ovšem pro mě nejhorší - nesmírná bolest zad, ramene a krku způsobené taškou na doporučené dopisy. Musím ovšem přiznat, že byl můj okrsek celkem klidný a neměla jsem s adresáty tolik problémů, jako kolegové.
Závěrem bych asi řekla, že by práce nebyla tak těžká, kdyby byla dostatečně ohodnocená a kdyby pošta zjednodušila svůj systém. Přála bych, aby se bývalým kolegům práce usnadnila, aby bylo přijato víc lidí a aby nemuseli nosit takové obrovské množství pošty, zároveň ale vzhledem k systému, který pošta má, tuto práci v dnešní době a s dnešním systémem nedoporučuji (kvůli psychickému i fyzickému zdraví). Výběr je ovšem na vás. Za zkoušku člověk opravdu nic nedá. A i špatná zkušenost je zkušenost. Já jsem se svou zkušeností vcelku spokojená.
(Omlouvám se za sloh :)
  méně
Výhody
stravenky
Nevýhody
zdravotní nároky práce; nedostatečný plat; komplikovaný systém
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 11NeNahlásit
Nikdy v životě již více!
pracovnice přepážky (Bývalý zaměstnanec) –  Praha25. prosince, 2019
odporné vztahy, drby, žalování, naschválnosti, podlézavost.... Vedoucí směny primitivní a povýšené jednání(v současnosti je přeřazena na vesnici), ředitelka hotové Národní divadlo a ještě hloupá (v současnosti dostala výpověď za nízké vzdělání).
kolegyne super
doručovatelka (Bývalý zaměstnanec) –  Zábřeh16. prosince, 2019
plno stresu, vse mit rychle roztridene, neprijemni zamestnanci a finance minimum
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 6Ne 1Nahlásit
Tragedie, neschopnost, arogance, nezájem
Stavební technik (Bývalý zaměstnanec) –  Ortenovo Náměstí, Praha5. prosince, 2019
Po téměř 2 týdenním čekání, protože HR to dřív nestihne připravit (dle vyjádření budoucí vedoucí) přijdete, posadí Vás ke stolu do kanceláře a čekáte a čekáte a čekáte... protože nic není připravené, ani PC, ani přístupy do jednotlivých programů, dokonce ani při nástupu nedostanete kartu zaměstnance a přístupovou kartu na pracoviště! Teprve, když se o to začnete zajímat, tak se dovíte, že na to musíte vyplnit a podat žádost! Předpokládal bych, že tyto záležitosti řeší HR, nebo dostanete info od Vašeho nadřízeného tak, jak to běžně funguje v jakékoliv jiné společnosti. Když se po 2 dnech prakticky nic nedělání (protože nemůžete, nemáte vytvořené podmínky a nedostanete žádné informace a ani přidělenou žádnou práci) ozvete, tak Vám Váš nadřízený odpoví, že ostatní nemájí čas Vám informace, které potřebujete ke své práci předat a dívá se na Vás jako na otravnou osobu, aby Vám po 3 a půl dnech dali výpověď bez jakéhokoliv vysvětlení.

Takže zkráceně. Pokud máte trochu oleje v hlavě, vyhněte se této bezedné žumpě na peníze daňových poplatníků co největším obloukem anajděte si normální práci.
Velmi spatna
Prace prepazky (Bývalý zaměstnanec) –  Uherské Hradiště, Zlínský kraj7. listopadu, 2019
Stresujici prace s velkou zodpovědnosti. Platove ohodnoceni vubec neodpovida. Ochota vedeni zadna. Vubec nedoporucuji
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 13NeNahlásit
Děsný kolektiv
Doručovatel (Současný zaměstnanec) –  Teplice2. listopadu, 2019
Meli by více myslet na zaměstnance a hlavně na brigadniky...nejsou ohodnocene jak by meli byt a nebo jako stálý zamestnanci...nemaji odev do necekaneho pocasi jako napriklad déšť a tak...příliš dorucovatelky zatezuji velkou zátěží a navic roznos letaku...to uz je vrchol všeho....nejsou prece roboti...jsou vystresovane,unavene,zada citi tak ze se uz jen pohnout boli....no hruza....jinak je to zajimava prace....
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 4NeNahlásit
Zajímavá práce, kde se oravdu pořád učíte nové věci, náročná co se týká uspokojení potřeb k zákazníkovi
Přepážková pracovnice (Bývalý zaměstnanec) –  Strakonice, Jihočeský kraj29. října, 2019
Obrňte se velkou trpělivostí, občas jsou klienti hodně nepříjemný.
práce mě bavila
Poštovní doručovatelka (Současný zaměstnanec) –  Kaplice24. října, 2019
Každý den byl tak trochu jiný,nejtěžší byl rozmar počasí a předvánoční čas
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 3NeNahlásit
Uspokojive
Pracovník poštovní přepravy - třidič (Současný zaměstnanec) –  Ústí nad Labem19. října, 2019
Velkou vyhodou je, ze mate cas na rodinu a nejste v praci kazdy den. Mam tu praci rada a docela me i bavi, jrn je skoda, ze se nesnazi najit vice lidi, aby to nebyl takovy zaprah. Kdyz chybi lide, pracujeme za ne, plat je ale porad stejny a ani pochvala zadna... PODLE tabulek vlastne neni prace, my nic nedalame a vic lidi neni potreba...
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 8Ne 1Nahlásit
Stresující zaměstnání
Třidič listovních zásilek (Současný zaměstnanec) –  Brno16. října, 2019
Málo lidí na hodně práce, která není dobře ohodnocená. Zvláště přes vánoční provoz, který je hodně náročný ve všech směrech.
Výhody
Stravenky
Nevýhody
Krátké dovolené, za 1 den dovolené vám vezmou 2 dny.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 7Ne 1Nahlásit
skvělé pracoviště díky odborům a společným odborářským výletům
doručovatelka (Bývalý zaměstnanec) –  Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj7. října, 2019
Vynikající vedoucí pracovnice, přátelský kolektiv, člověk je svým pánem a chození prospívá duševní vyrovnanosti, pokud nejsou trasy příliš dlouhé. Je to i nebezpečná práce, když člověk nosí peníze, kvůli možnému přepadení a možné krádeži na doručovateli. Nevlídné počasí způsobuje častá nastuzení, nejsou zařízeny obědy pro zaměstnance či lepší pitný režim.
Výhody
možnost samostatné práce
Nevýhody
dlouhé trasy, dva a půl krát delší než dříve, nabízení pojištění či založení konta znesnadňuje práci a zdržuje, každý není komunikativní typ.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 4Ne 4Nahlásit
Zodpovědné a náročné vzhledem k množství a zátěži.
poštovní doručovatelka (Bývalý zaměstnanec) –  Chomutov, Ústecký kraj2. října, 2019
Naučila jsem se mnoho. Bavilo mě chodit s dopisy, když jsem daný úsek znala. Byl to pro mě placený sport:)
Výhody
Fyzická i psychická odolnost.
Nevýhody
Zodpovědnost chodit za každého počasí...
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 1Ne 4Nahlásit
Samý stres a přesčasy (neplacené)
Doručovatel listovní pěší (Bývalý zaměstnanec) –  Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj29. září, 2019
Už bych se tam nevrátila. Ráno se chodilo na 5h, většinou se odcházelo v 15-18h, nestíhalo se, trhaly se rajony jinych kolegu, a rajony jsou čím dál větší, tak ani není možnost stíhat. Nedoporučuji
Výhody
Práce na vzduchu
Nevýhody
Práce v každém počasí, neplacené přesčasy
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 11NeNahlásit
Registrovat si tuto stránku zaměstnavatele

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.

Odeslat otázku

2,7