Česká pošta
2.6 z 5 hvězdiček.

Hodnocení od zaměstnanců společnosti Česká pošta

Ohodnoťte tuto firmu

Řadit podle

UžitečnostiHodnoceníData recenze
Nalezeno 172 recenzí odpovídajících vyhledáváníZobrazit všechny recenze (176)

Jde to

Doporučené hodnocení Indeed

Nejužitečnější recenze, které vybral Indeed
Dělám tu 18 let, mám tu práci ráda, ale jde to u pošty od devíti k pěti. 😢

Výhody

25 dní dovolený, stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na tábory a dovolenou

Nevýhody

Nelogické a chaotické vedení

Mizerá práce, mizerný plat

Spousta lidí na čp nadává, po mých zkušenostech je mi jasný proč.Spousta lidí si objednává naprostý nesmysly, kolikrát ani neví co.Jsou nepříjemný když nemají svojí blbost do 2 odpoledne, ale co s tím mám dělat když vyjíždim v 11 hodin a končim v 7? Taky nevim.Je tu tak málo lidí, že berou doslova každýho kdo se přihlásí. Plat malej a o přestupu na lepší lokalitu zapomeňte. Dělal sem tu půl roku, když sem chtěl jiný město, bylo mi řečeno ať skončim a začnu znova tam...Vedení společnosti jí jednoduše rozkrádá a zaměstnanci si to mají vyžrat.Všem doporučuju objednávat jinde, třídění neni moc šetrný...

Výhody

Stravenky, nevyhodí vás, nemají totiž náhradu

Nevýhody

Plat, pracovní doba, stres, zákazníci, atd....

Velká dřina za malý peníz

Práce velmi těžká, pracujete i za několik lidí najednou, protože vedení v Praze nechalo vyhodit spoustu lidí, aby ušetřili. Vzali brigádníky, kteří neví, co dělají a mají vysokou chybovost, hlavně často ani nedorazí do práce. Už nikdy více. Jediné pozitivum bylo na SPU Brno vedení balíkového oddělení strojního zpracování. Moc hodný vedoucí, dělal toho dost pro lidi.

Výhody

Skvělý vedoucí p.Kubáček

Nevýhody

Vše ostatní

Spousta zamestnancu ruzneho tipu,nedaji ani prupisku,navigaci

Chteji vykon,ale mala péče o zamestnance.stale menici se narizeni

Výhody

Nic

prijemne spolupracovnice

spatne vedeni, cerpani dovolene na prikaz vedeni, nikoli dle vlastniho naplanovani, neprodlouzeni smlouvy bez uvedeni duvodu, chaos, minimalni zaskoleni ..... nedoporucuji

Výhody

stravenky

Nevýhody

vybirani dovolene dle pokynu nadrizeneho

Smutné

Ceska pošta dělá na zaměstnance ráda podrazy. V lednu 2021 zvýšila prý jen papírově prac. úvazky o cca 2,5h (samozřejmě bez jakekoli finanční kompenzace), aby je za 2 měsíce opět snížila, včetně poměrně části výplaty. Okradla tedy své zaměstnance chytře v průměru o cca 8%. Jakýkoli odpor je marný, reakce vedení je jasná. Nelíbí, tak jdi. Rádi investuji do neustálého proškolovani nových naivních pošťáků, tím klesá profesionalita, protože naučit se dobře práci na přepážce není otázka měsíce... Celkově smutné, přístup k zaměstnancům tragický.

Nevýhody

Špatně ohodnocena práce, vysoká zodpovědnost, vedení ke zvracení, neschopne odbory

Naše taktika: stress a panika.

Práce je to pěkná, s lidmi, část pracovní doby bez střechy nad hlavou, jistá míra volnosti.Na druhé straně nedostatečné ohodnocení, nedostatek možnosti odpočinku, slovo "dovolená" se považuje za nevhodné. Zaměstnavatel často sahá k odebrání osobního ohodnocení i za úplné maličkosti, které nezpůsobil.Zaměstnavatel také více věří stěžovatelům, než vlastním pracovníkům.

Výhody

Půl směny bez vedoucích nad sebou.

Nevýhody

Slabé ohodnocení, velké nároky.

Česká pošta zaměstnavatel dobry tak pro lidi s PID a ČID

Zaměstnavatel který chce za málo peněz hodně muziky.

Výhody

Pracovní oděv a obuv, stravenky

Nevýhody

Pracovní doba, mzda, příplatky, odměny

Horší práci a vedení jsem nikdy neměl.

Horší vedení asi nikdy nenajdete. Pracuju zde jako kurýr a můžu říct že hned jak skončí tato Covid krize padám odtud pryč. Vedení věří víc lidem co si objednávají balíky než vlastním zaměstnancům, můžete volat zvonit na ty lidi jak úplní blbci ale nemáte kolikrát šanci balík doručit, buď lidi nejsou doma neotevírají, nezvedají telefon nebo vůbec nemají na zvoncích své jméno, takže vám nezbyde nic jiného než balík dovést zpět na poštu a uložit. A tady začíná sranda druhý den lidi přijdou stěžují si jak byly doma a pošťák vůbec nevolal ani nezvonil, samozřejmě že vedení víc věří těmto lidem než vám. Stálý jebání už jsem hodil nějak za hlavu, ale pak vám kvůli těmto lidem začnou brát výkonou mzdu a dostanete úplný základ mzdy. Takže pokud chcete dělat u pošty fakt si to 2x možná i 5x rozmyslete a nejděte si aspoň 10 dalších nabídek prací protože tohle je na fakt pro lidi co nesnáší sebe a svůj život. Moje závěrečná rada: Nemáš pud sebezáchovy ? Chceš nesnášet svůj život a nesnášet všechny lidi ? Tak práce u České pošty je právě pro tebe.

Výhody

Stravenky to je asi všechno

Nevýhody

Všechno co v tý práci je

zkostnatělá instituce

Zkostnatělá instituce, která se navenek (hlavně pomocí PR na webovkách) tváří moderně.Práce navíc nebývá příliš oceněna...

Výhody

organizace obědů, zdravotní péče

Nevýhody

není budget na školení

Hrůza, lži.

Nabídnou smlouvu na HPP, dostanete DPP. Vozový park, jedním slovem ŠROT. Strah s tím vyjet, kdyź už to vůbec nastartuje. Benefity nula, jen sliby. Lži i ohledně platu. Nikdy více.

Výhody

Nejsou.

Nevýhody

Lži, nic není jak slibují.

pracoviště bylo dobré dobrý kolektiv

Dobrý kolektiv, pracoviště hezké , ale nesmyslné úkoly které nepatří do úkolů přepážkového pracovníka

Těžká práce

Práce v České poště je těžká a obdivuji všechny co tam pracují

Výhody

Jste na vzduchu

Nevýhody

Stresující prostředí

Vedení ČP by se mělo zamyslet

Práce na přepážce je fajn. Na mé poště jsem chytla dobrý kolektiv, takže v práci bylo o zábavu postaráno a těšila jsem se tam. Sice celkem dlouho trvá, než se do toho dostanete, protože se po vás chce spousta věcí a vše si musíte zapamatovat, ale po měsíci už víte, "která bije".Co se mi ale nelíbilo, je chování vedení ČP k zaměstnancům. Jde vidět, že vedení jejich zaměstnanci vůbec nezajímají. Běžná praxe je to, že na pobočku chodí zlí a agresivní zákazníci, kteří nemají problém sprostě nadávat pracovníkům anebo jim dokonce vyhrožovat. Pošta v tomhle své zaměstnance nijak nechrání. Vedení je jedno, když musí obsluha pobočky volat Městskou policii, zvláštní, vzhledem k tomu, že na pobočkách pracují hlavně ženy...Další věc je vybavení přepážek technologiemi z dávných dob. Jehličkové tiskárny staré aspoň 20 let, které vám spíše práci znepříjemňují, než že by vám pomáhali. Když každý den musíte opravovat tiskárnu, které pořád uvnitř něco vypadává, tak je to opravdu otrava. Židle toho taky pamatují hodně. Systém APOST často zamrzá a seká se. Od firmy takové velikosti bych očekávala modernější vybavení.Noviny a časopisy někdy přijdou pokrčené nebo natrhnuté a když takové zboží vystavíte, nikdo ho nechce kupovat... Pytle, do kterých se zásilky dávají, přichází často potrhané nebo špinavé...

Výhody

Dobrý kolektiv, zajímavá práce

Nevýhody

Vedení ČP je katastrofa

Povinné kupování produktů které si zákazníci nekoupili (noviny atd.), povinné zakládání produktů např. Životní pojištění

Výhody

Stravenky

Nevýhody

Kupování produktů, které zákazníci nekoupili

Šílený

Největší bordel, jaký jsem kdy zažila...fakt nemá chybu.

Nevýhody

Špatná organizace práce

Pohybové, sportovní

Člověk musí mít práci rád, aby v ní vydržel. Výhoda pohybu a rychlosti

Výhody

Dovolená

Nevýhody

Žádný kariérní růst, stres

Hrozne pracovat na tomto úseku ČP

Práce není ohodnocena tak jak má být. Střídání v práci na pracovišti žádné. Furt děláš to samé. Dřina buzerace a tak.

Výhody

Žádné vyhody

Nevýhody

Hrozná pracovní doba

Půlroční brigáda jako brigáda u jiného zaměstnavatele za měsíc

Otrokářská práce. Stálí zaměstnanci odpracují o trojnásobek méně za dvojnásobek vyšší peníze. Neplatí pojištění měsíčně, ale strhává se jednou za čas. Prý brigádník je zaplacený maximálně za 5 odpracovaných hodin denně, přesto je nucený poštu, která může trvat 4 - 6 hodin, roznášet. Do práce jsem chodil od 6 hodin ráno, někdy i dříve, a končil jsem zhruba ve 4 hodiny večer. Měsíčně jsem měl kolem 9 000 Kč za cca desetihodinovou práci denně.

Výhody

Nervy zadarmo, zkažený den a skoro žádné peníze

Nevýhody

"ŽÁDNÉ"

Pracoviště s příjemným prostředím, ale s neustálým tlakem od vedení a zlým chováním od zákazníků.

Na mé konkrétní pobočce jsem získala skvělý kolektiv a dobré přátele. Má vedoucí byla vždy vstřícná a mohly jsme spolu kdykoliv normálně mluvit. Získala jsem mnoho školení a některé mi jsou tak i nyní k užitku. Naučila jsem se pracovat v rychlém provozu a pracovat na více věcí zároveň. V práci jsem se nikdy nenudila, před začátkem směny a i po ní, máte pořád dost práce. Nejtěžší část práce je prodej produktů od novin, po účty. I přes snahu vám vedení strhne co může, pokud nesplníte normy, které jsou na osobu až příliš vysoké. Nejzábavnější část práce je po uzavření pobočky pro veřejnost, kdy pracujete v zázemí spolu se svými kolegy.

Výhody

Projdete mnoha školeními, které vám mohou v budoucnu něco přinést, Pro absolventa je to dobrá příležitost vydělat si peníze.

Nevýhody

Povýšení z přepážky čeká pouze pár jedinců, malý plat pro zaměstnance, kteří na své pozici pracují i přes 30 let, na přepážky a doručovatele padá mnoho práce za minimální odměnu, rozhoduje se o vás bez vás.

Psychický náročné

Velký tlak a přemíra práce.. nedostatek lidí a tak musi každý dělat minimálně za jednoho člověka navíc.

Nevýhody

Pracovní doba

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

2.6

2.6Poměr Práce/Život