Česká pošta

Hodnocení od zaměstnanců společnosti Česká pošta

Nalezeno 152 recenzí odpovídajících vyhledávání
Zobrazit všechny recenze (156)
Na mé konkrétní pobočce jsem získala skvělý kolektiv a dobré přátele. Má vedoucí byla vždy vstřícná a mohly jsme spolu kdykoliv normálně mluvit. Získala jsem mnoho školení a některé mi jsou tak i nyní k užitku. Naučila jsem se pracovat v rychlém provozu a pracovat na více věcí zároveň. V práci jsem se nikdy nenudila, před začátkem směny a i po ní, máte pořád dost práce. Nejtěžší část práce je prodej produktů od novin, po účty. I přes snahu vám vedení strhne co může, pokud nesplníte normy, které jsou na osobu až příliš vysoké. Nejzábavnější část práce je po uzavření pobočky pro veřejnost, kdy pracujete v zázemí spolu se svými kolegy.
Výhody
Projdete mnoha školeními, které vám mohou v budoucnu něco přinést, Pro absolventa je to dobrá příležitost vydělat si peníze.
Nevýhody
Povýšení z přepážky čeká pouze pár jedinců, malý plat pro zaměstnance, kteří na své pozici pracují i přes 30 let, na přepážky a doručovatele padá mnoho práce za minimální odměnu, rozhoduje se o vás bez vás.
Velký tlak a přemíra práce.. nedostatek lidí a tak musi každý dělat minimálně za jednoho člověka navíc.
Nevýhody
Pracovní doba
Důrazně varuji všechny, kteří byť jenom na zlomek vteřiny zauvažovali nad možností pracovat v tomto neuvěřitelném Augiášově chlívě, a to včetně všemožných dobrodruhů, masochistů a milovníků adrenalinu. Extrémně hloupé, neschopné a zároveň sebestředné a arogantní vedení, jež těm nahoře poníženě leze do prdele a ty pod sebou naopak bez jakýchkoliv skrupulí neustále šikanuje, zahlcuje je nesmyslnými hovadinami a dělá jim ze života hotové peklo - ačkoliv ani jeden z nich ani zpola nezvládá práci svých podřízených(!). Naprosto zapomeňte na dodržování nejenom zákoníku práce a platných zákonů obecně, ale dokonce i samotné pracovní smlouvy - a to myslím doslova a se vším všudy - což je o to více šokující, že se jedná o státní podnik, jenž by měl být bez debat garantem všech státem daných pravidel. Na depu Turnov 70 si ovšem zmiňovaní dementi a mentálové, kteří se nějakým absurdním řízením osudu dostali na vedoucí pozice, za pochodu vycucávají z prstu vlastní pravidla, že mám recht, Tomíku, ty kluku ušatá, a vy tři slepice, co mu zobete z ruky?
Výhody
Buzerace a psychický teror za lidové ceny! Jen račte blíže!
Nevýhody
Práce pouze šest dní v týdnu... A my přitom tak moc toužili po sedmi...
pozitivum vždy 12.daného měsíce výplata na účtu,vedení z ničím neporadí,hodí každého přímo do vody
Výhody
žádné
Nevýhody
velice nízký platy
Pokud máte řidičák C a chcete pohodu, je to jasná volba, skvělá pracovní doba, klid, pošta plní víc jak musí pro řidiče C.
Výhody
plat, pohoda
Nevýhody
možná noční
Pracoval jsem jako brigádník téměř rok při škole, tedy pokaždé jsem střídal okrsky, tudíž jsem se nemohl naučit jeden a práci si tak ulehčit. Vše jsem jezdil na GPS, lidé bývají v pohodě, ale problémy s parkováním, často dost volající lidé, kteří "čekají celý den", lidé odvolávající se na rozmezí z příchozí SMS, kterou rozesílá PC, lidé, co nebyli při pokusu o doručení doma, ale zrovna přišli a nelíbí se jim, že s jedním balíčkem se nevrátíte. Většinou jsou ale lidé bezproblémoví a za směnu si můžete i solidně vydělat na dýškách 50-250Kč, kdy záleží na počtu balíků, počtu dobírek a počtu plateb kartou. Pro ty, co to zkusí - Vždy si kontrolujte a nafoťte auto - auta jsou často poškrábaná, někde lehce odřená, takže nic, co by vyčnívalo - pokud nemáte důkaz, že to již bylo před Vaší směnou a řidič to po Vás nahlásí, jde to za posledním řidičem. Na mě to jedna žumpa hodila a platil jsem asi 3000Kč spoluúčast (aniž bych něco udělal), což pro brigádníka je docela bolestivé. Mzda vždy přišla na účet včas a nebyl nikdy problém. Pojistku na blbost platí zaměstnavatel. Jelikož často jezdíte v mrňavých uličkách města obleženými auty z obou stran, jednosměrky, není zkrátka kde parkovat a občas to musíte nechat na ne úplně nejlepších místech jako chodník, trávník, mezi stromy, "na kokota" nebo přímo na silnici, kde omezíte ostatní řidiče a někteří Vám to dají sežrat. Jinak zodpovědnost za vybranou hotovost, dnes už běžně dostáváte terminály, že v případě slabosti v matice Vám to i ukáže, kolik vrátit, dále máte i trasu popořadě a terminál na platební kartu. Co se týče voláním - více...
Výhody
Slušná odměna, Dýška, Málo pracovníků = hodně šancí si vydělat, Když tě baví řídit super brigádka
Nevýhody
Ve městě poměrně lehké přijít k nějakému škrábanci => placení za opravu (spolúčast), ze začátku problémy s parkováním a zastavením, občas sobeckost zákazníků, doprava+neustále zvonící telefon+další fakory => stres
Super prace, super lidi, idelani pracovni doba a super ohodnoceni
Výhody
Nepretrzity provoz, ruzne rozhazene smeny na cely mesic
Nevýhody
Nevím
Česká pošta dává svým zaměstnancům na počet hodin nesplnitelné úkoly a přidává práci nad rámec povinností zaměstnance
Práce hezká, zajímavá, podmínky pro zaměstnance většinou na velmi nízké úrovni.
Podle adaptačního harmonogramu měl nástup vypadat takto: úvodní seznámení 2 dny, školení 1-3 dny, zapracování 5 dnů, samostatný výkon práce pod dohledem - do konce zkušební doby v délce tří měsíců. Takže celkem 90 dní! A teď realita: první dvě fáze jsme přeskočili úplně, zapracování vypadalo tak, že jsem kolegyni dělal řidiče. 6(!) den naostro, sám! Nebo s brigádníkem.Průšvihy jdou za Vámi. A že jich bylo. Never more!
Pracovat u České pošty vřele doporučuji. Pečlivě zaškolují nové zaméstnance, finanční ohodnocení je téż přijatelné.
Práce na poště v Havířově zásadně nedoporučuji. Velice sprostý kolektiv a paní Gražina na postu vedoucí neumí jednat s lidmi. Často šikanující dělení práce. Příchod do práce v ř hodin a konec práce mnohdy až v 17hod což je neudržitelné tempo 5 dní v týdnu. Mnohdy kvůli množství práce jsme roznášeli v sobotu zadarmo letáky,které se nestihli v týdnu. Kromě svého rajonu jsme často dostávali další část rajonu na opačném konci města. Také co se týká dovolené,tak vedoucí nařizovala vybírání dovolené ,kterou jsem ještě právně neměla a tak se stalo,že po ukončení pracovního poměru jsem musela vracet peníze. Nebýt toho všeho,tak bych u pošty zůstala,protože práce s lidmi a pobyt venku mě hodně bavil.
Práce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Nejhlavnější je aby jste měli rádi lidi. Pracuje se v příjemném prostředí. Práce má dána pravidla. Na zaučení je dostatek času.
Jestli se chcete mít špatně, být neustále ve stresu nebo makat přesčasy zadarmo, jděte makat na poštu.
Výhody
Žádné
Nevýhody
Vše
Každý měsíc 12. výplata na účtu, vše na pásce, oproti běžné praxi v autodopravě dost slušný oficiální příjem. Ovšem je to pošta, má to svoje specifika a centrální plánování státního podniku od stolu tomu nepřidá. Kdo chce mít svý jistý a dobrý základ pro hypotéku nebo na penzi, tak doporučuju.
Výhody
Stabilita, jistota
Nevýhody
Nerovnoměrná pracovní doba, práce po nocích, nutnost flexibility
Fyzicky a psychicky namáhavé zaměstnání většinou je zde dobrý kolektiv.
stres,tlak na plnění pojištění a účtů nebrat,jen pro silné povahy
Nikdy si neodpustím tu chybu, že jsem tam šel pracovat. To co se na poště děje a co si dovolí vedoucí i vedení pošty tomu by někdo kdo tam nepracoval nevěřil. Byl jsem vyhozen doslova lstí, nezaplacené pojištění a daně, neproplacení hodin, podivné smlouvy, porušování zákoníku a dále bych asi jen sdělil, že vše co tvrdí ostatní zaměstnaci je svatá pravda. Pošta si neváží lidí, klame zaměstnance i klienty a pod inzeráty jak nabírá a nepravd jak nemá lidi je vyhazuje a hlavně takové jako já, kteří mají právo na dodržování zákoníku a hlavně práva zaměstnce a člověka. Jednání techto osob skončilo na inspekci práce, policii a dále jsem kontaktoval snad všeechny odbory, ředitele generálního, který se již neozval i když slíbil řešení a zachoval se tak stejně jako k paní Šimkové, která se nebála vystoupit v ČT Máte slovo. To vše i za důkazů, které prostě nikdo nebere v potaz a zdá se že zákony u pošty prostě neplatí. Pan Hamáček též nereaguje. Tímto se jako poškozený zaměstnanec a daňový poplatník stavím na odpor a založil jsem kontaktní email, protože na ně neplatí nic a to doslova. Nijak se nedá domoci spravedlnosti a proto se chci spojit s poškozenými zaměstnanci s celé ČR, abychom se bránili společně, neb česká pošta se chová doslova jako hyena 20 vs 1 takoví jsou to hrdinové a ombudsmanka a Compliance by měla být okamžitě státem zrušena, protože místo aby pomohly zaměstnancům poškozeným, tak pomáhají těm "druhým". Pokud má někdo zájem a není mu to lhostejné a ctí svá práva, může mě kontaktovat na níže založeném emailu pro tyto ůčely, abychom se spojili. Velmi rád bych našel paní - více...
Co se týče platu a benefitů.Hodně zodpovědnosti,jak o svěřené finance,tak i auto a vše ani za děkuji.
Spatne vedeni,stres na pracovisti,neoodnocena prace
Peněžní transakce Sepisování smluv o zalažení účtu Školení , několkrát do roka.