Česká pošta
2,6 z 5 hvězdiček.
Napište hodnocení
Zobrazit všechny recenze zaměstnavatele Česká pošta
Ohodnoťte tuto firmu

Česká pošta

Recenze od zaměstnance společnosti Česká pošta

Je to náročná práce, v jakékoliv pracovní pozici

Pracovala jsem u ČP 6 let, bohužel nároky jdou nahoru a jak se říká, jede se přes mrtvoly. Pracoviště obsahuje výborný kolektiv, velký fyzický i psychický nápor a nadměrnou odpovědnost. Může zde být spokojený flegmatik s výbornou fyzickou zdatností, velmi ochotný a nejlépe pokud by nechtěl jíst, pít ani wc nepotřeboval.

Výhody

dobrý kolektiv

Nevýhody

nezajištěné pauzy, vysoký tlak na výkon a o dopisy už na ČP ani nejde, jako o produkty (účty, stavebka aj.) strhávají se z výkonové mzdy pokud vysoké nároky nesplní

1,0 z 5 hvězdiček pro Poměr Práce/Život
3,0 z 5 hvězdiček pro Kompenzace/odměny
3,0 z 5 hvězdiček pro Jistota zaměstnání/Postup
2,0 z 5 hvězdiček pro Vedení

Podobné recenze

Zmatená a stresující práce

Se samotnou pobočkou pošty, ve které jsem pracovala, velký problém nemám. Kolektiv byl klasický babinec. Časté pomluvy, celkem nevhodné chování k mužům-pošťákům ze stran kolegyň, hodně vulgárních výrazů (což mě celkem pobavilo, jelikož jsem si nikdy neviděla někoho mluvit tak moc sprostě, jako právě tady). Celkově byla má pobočka vedena ve velice kolektivním duchu. Vedoucí byli opravdu ochotní. Bohužel snad nikdy nebyli v kanceláři, protože každý den společně s ostatními roznášeli poštu a nezastavili se až do večera (následek nedostatku zaměstnanců). Práce začínala v 5:30. Řidič dovezl klece s poštou. Ráno býval nesmírný frmol - roztřídit dopisy a balíčky ke každému okrsku; roztřídil dopisy podle ulic; vyházet odnosy do zvláštních boxů; poskládat zásilky podle č.p. jak jdou po sobě; zapsat doporučené dopisy a balíky do APOSTU; obyčejnou poštu naskládat do tašek a poslat do úložných schrán; narazítkovat datum a jméno na poukázky atd. Vše stihnout ideálně do 8 hodin ráno, protože není čas ztrácet čas. Začátek měsíce a poslední den v měsíci byl nejhorší - na začátku měsíce SIPA, která měla tendenci se k sobě lepit, takže jsem omylem vhazovala cizí SIPA do schránek, kam nepatří; na konci měsíce katalogy, kvůli kterým se množství pošty na daný den ztrojnásobilo. Nedej bože se by se vám udělalo špatně - poštu z daného dne vám automaticky nechávali na následující den; nikdo za vás nic neroznášel. Krédem bylo: dostaneš poštu, roznášej ji, jak dlouho potřebuješ. Tomu odpovídalo i platové ohodnocení. Jaro a léto bylo lepší, protože bylo pošty málo, takže člověk zvládl všechno roznést -

Výhody

stravenky

Nevýhody

zdravotní nároky práce; nedostatečný plat; komplikovaný systém

jednoduchý přivýdělek

Ze začátku celkem příjemný přivýdělek. Později se změnou vedení šlo vše od 10ti k 5ti
Stejná lokalita

Práce venku s lidmi, za každého počasí

Začátek cca v 5.00, doma jste podle toho jaký dostanete rajón, někdo ve 13.00 někdo v 16.00 Záleží jak jste rychlí. Nutí vás roznášet reklamní materiály a zakládat poštovní spoření během i mimo vaši pracovní dobu. Přesčasy se nepočítají a neplatí...

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

2,5 z 5 hvězdiček pro Poměr Práce/Život
2,2 z 5 hvězdiček pro Kompenzace/odměny
2,7 z 5 hvězdiček pro Jistota zaměstnání/Postup
2,4 z 5 hvězdiček pro Vedení
2,3 z 5 hvězdiček pro Firemní kultura
  • Společnosti
  • Česká pošta
  • Recenze od zaměstnanců
  • Je to náročná práce, v jakékoliv pracovní pozici
Dejte nám vědět, jak vylepšit tuto stránku
Co byste rádi doplnili nebo změnili?