Česká pošta

Vše
Plzeň10 recenzí

Řadit podle

UžitečnostiHodnoceníData recenze
Nalezeno 10 recenzí odpovídajících vyhledáváníZobrazit všechny recenze (198)

Jde to

Doporučené hodnocení Indeed

Nejužitečnější recenze, které vybral Indeed
Dělám tu 18 let, mám tu práci ráda, ale jde to u pošty od devíti k pěti. 😢

Výhody

25 dní dovolený, stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na tábory a dovolenou

Nevýhody

Nelogické a chaotické vedení

Mizerá práce, mizerný plat

Spousta lidí na čp nadává, po mých zkušenostech je mi jasný proč.Spousta lidí si objednává naprostý nesmysly, kolikrát ani neví co.Jsou nepříjemný když nemají svojí blbost do 2 odpoledne, ale co s tím mám dělat když vyjíždim v 11 hodin a končim v 7? Taky nevim.Je tu tak málo lidí, že berou doslova každýho kdo se přihlásí. Plat malej a o přestupu na lepší lokalitu zapomeňte. Dělal sem tu půl roku, když sem chtěl jiný město, bylo mi řečeno ať skončim a začnu znova tam...Vedení společnosti jí jednoduše rozkrádá a zaměstnanci si to mají vyžrat.Všem doporučuju objednávat jinde, třídění neni moc šetrný...

Výhody

Stravenky, nevyhodí vás, nemají totiž náhradu

Nevýhody

Plat, pracovní doba, stres, zákazníci, atd....

Půlroční brigáda jako brigáda u jiného zaměstnavatele za měsíc

Otrokářská práce. Stálí zaměstnanci odpracují o trojnásobek méně za dvojnásobek vyšší peníze. Neplatí pojištění měsíčně, ale strhává se jednou za čas. Prý brigádník je zaplacený maximálně za 5 odpracovaných hodin denně, přesto je nucený poštu, která může trvat 4 - 6 hodin, roznášet. Do práce jsem chodil od 6 hodin ráno, někdy i dříve, a končil jsem zhruba ve 4 hodiny večer. Měsíčně jsem měl kolem 9 000 Kč za cca desetihodinovou práci denně.

Výhody

Nervy zadarmo, zkažený den a skoro žádné peníze

Nevýhody

"ŽÁDNÉ"

Dobrá brigáda pro ty, co rádi řídí

Pracoval jsem jako brigádník téměř rok při škole, tedy pokaždé jsem střídal okrsky, tudíž jsem se nemohl naučit jeden a práci si tak ulehčit. Vše jsem jezdil na GPS, lidé bývají v pohodě, ale problémy s parkováním, často dost volající lidé, kteří "čekají celý den", lidé odvolávající se na rozmezí z příchozí SMS, kterou rozesílá PC, lidé, co nebyli při pokusu o doručení doma, ale zrovna přišli a nelíbí se jim, že s jedním balíčkem se nevrátíte. Většinou jsou ale lidé bezproblémoví a za směnu si můžete i solidně vydělat na dýškách 50-250Kč, kdy záleží na počtu balíků, počtu dobírek a počtu plateb kartou. Pro ty, co to zkusí - Vždy si kontrolujte a nafoťte auto - auta jsou často poškrábaná, někde lehce odřená, takže nic, co by vyčnívalo - pokud nemáte důkaz, že to již bylo před Vaší směnou a řidič to po Vás nahlásí, jde to za posledním řidičem. Na mě to jedna žumpa hodila a platil jsem asi 3000Kč spoluúčast (aniž bych něco udělal), což pro brigádníka je docela bolestivé. Mzda vždy přišla na účet včas a nebyl nikdy problém. Pojistku na blbost platí zaměstnavatel. Jelikož často jezdíte v mrňavých uličkách města obleženými auty z obou stran, jednosměrky, není zkrátka kde parkovat a občas to musíte nechat na ne úplně nejlepších místech jako chodník, trávník, mezi stromy, "na kokota" nebo přímo na silnici, kde omezíte ostatní řidiče a někteří Vám to dají sežrat. Jinak zodpovědnost za vybranou hotovost, dnes už běžně dostáváte terminály, že v případě slabosti v matice Vám to i ukáže, kolik vrátit, dále máte i trasu popořadě a terminál na platební kartu. Co se týče voláním -

Výhody

Slušná odměna, Dýška, Málo pracovníků = hodně šancí si vydělat, Když tě baví řídit super brigádka

Nevýhody

Ve městě poměrně lehké přijít k nějakému škrábanci => placení za opravu (spolúčast), ze začátku problémy s parkováním a zastavením, občas sobeckost zákazníků, doprava+neustále zvonící telefon+další fakory => stres

Mohu jen doporučit

Pracovat u České pošty vřele doporučuji. Pečlivě zaškolují nové zaméstnance, finanční ohodnocení je téż přijatelné.

Nejhorší spolelečnost v ČR

Nikdy si neodpustím tu chybu, že jsem tam šel pracovat. To co se na poště děje a co si dovolí vedoucí i vedení pošty tomu by někdo kdo tam nepracoval nevěřil. Byl jsem vyhozen doslova lstí, nezaplacené pojištění a daně, neproplacení hodin, podivné smlouvy, porušování zákoníku a dále bych asi jen sdělil, že vše co tvrdí ostatní zaměstnaci je svatá pravda. Pošta si neváží lidí, klame zaměstnance i klienty a pod inzeráty jak nabírá a nepravd jak nemá lidi je vyhazuje a hlavně takové jako já, kteří mají právo na dodržování zákoníku a hlavně práva zaměstnce a člověka. Jednání techto osob skončilo na inspekci práce, policii a dále jsem kontaktoval snad všeechny odbory, ředitele generálního, který se již neozval i když slíbil řešení a zachoval se tak stejně jako k paní Šimkové, která se nebála vystoupit v ČT Máte slovo. To vše i za důkazů, které prostě nikdo nebere v potaz a zdá se že zákony u pošty prostě neplatí. Pan Hamáček též nereaguje. Tímto se jako poškozený zaměstnanec a daňový poplatník stavím na odpor a založil jsem kontaktní email, protože na ně neplatí nic a to doslova. Nijak se nedá domoci spravedlnosti a proto se chci spojit s poškozenými zaměstnanci s celé ČR, abychom se bránili společně, neb česká pošta se chová doslova jako hyena 20 vs 1 takoví jsou to hrdinové a ombudsmanka a Compliance by měla být okamžitě státem zrušena, protože místo aby pomohly zaměstnancům poškozeným, tak pomáhají těm "druhým". Pokud má někdo zájem a není mu to lhostejné a ctí svá práva, může mě kontaktovat na níže založeném emailu pro tyto ůčely, abychom se spojili. Velmi rád bych našel paní -

Neváží si zaměstnanců

Po 20 letech bez neschopenky a jakýchkoliv nedostatků odměna 2tis hrubého. Nově nastupující dostane po roce odměnu 25tis. A vyšší základ. Co dodat... Je mi líto, že si nás neváží.

Domluva neni vzdy prijemna

Nejsem s Ceskou postou tak uplne spokojena. Pri podpisu smlouvy dohoda o smene kvuli skolce ktera vzdy nevyjde.

Nevýhody

Nestiham skolku

práce v kolektivu a s lidmi

neustálé plnění produktů a sankce 5 týdnů dovolené

Výhody

kolektiv

Neproduktivní a stresující pracoviště

Zaměstnat se u české pošty pro mě byla svým způsobem chyba.I když další zkušenost.Česká pošta na tom nebyla nejlépe,velmi mi vadil nátlak ze strany vedení na nesmyslné plnění úkolů(které byli penalizovány při nesplnění),nátlak na plnění plánů,které už dle mého s doručováním pošty nemělo nic společného.Zábavné na této práci bylo pouze to,že jsem měla vedle sebe milé kolegy,a vzájemně jsme si zpříjemňovali den :).Také lidé,se kterými jsem přišla do kontaktu na pochůzce mi dokázali zlepšit náladu.

Výhody

nepamatuji si

Nevýhody

krátké dovolené, neplacené přesčasy-povinné)

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

2,5 z 5 hvězdiček pro Poměr Práce/Život
  • Společnosti
  • Česká pošta
  • Recenze od zaměstnanců
  • Plzeň
Dejte nám vědět, jak vylepšit tuto stránku
Co byste rádi doplnili nebo změnili?