Česká pošta

Recenze zaměstnanců na pozici Doručovatel Listovní Pěší ve společnosti Česká pošta

Doručovatel Listovní Pěší17 recenzí
Česká republika17 recenzí
Nalezeno 17 recenzí odpovídajících vyhledávání
Zobrazit všechny recenze (156)
Práce na poště v Havířově zásadně nedoporučuji. Velice sprostý kolektiv a paní Gražina na postu vedoucí neumí jednat s lidmi. Často šikanující dělení práce. Příchod do práce v ř hodin a konec práce mnohdy až v 17hod což je neudržitelné tempo 5 dní v týdnu. Mnohdy kvůli množství práce jsme roznášeli v sobotu zadarmo letáky,které se nestihli v týdnu.
Kromě svého rajonu jsme často dostávali další část rajonu na opačném konci města. Také co se týká dovolené,tak vedoucí nařizovala vybírání dovolené ,kterou jsem ještě právně neměla a tak se stalo,že po ukončení pracovního poměru jsem musela vracet peníze.

Nebýt toho všeho,tak bych u pošty zůstala,protože práce s lidmi a pobyt venku mě hodně bavil.
Podle adaptačního harmonogramu měl nástup vypadat takto: úvodní seznámení 2 dny, školení 1-3 dny, zapracování 5 dnů, samostatný výkon práce pod dohledem - do konce zkušební doby v délce tří měsíců. Takže celkem 90 dní! A teď realita: první dvě fáze jsme přeskočili úplně, zapracování vypadalo tak, že jsem kolegyni dělal řidiče. 6(!) den naostro, sám! Nebo s brigádníkem.Průšvihy jdou za Vámi. A že jich bylo. Never more!
Fyzicky a psychicky namáhavé zaměstnání většinou je zde dobrý kolektiv.
Nikdy si neodpustím tu chybu, že jsem tam šel pracovat. To co se na poště děje a co si dovolí vedoucí i vedení pošty tomu by někdo kdo tam nepracoval nevěřil. Byl jsem vyhozen doslova lstí, nezaplacené pojištění a daně, neproplacení hodin, podivné smlouvy, porušování zákoníku a dále bych asi jen sdělil, že vše co tvrdí ostatní zaměstnaci je svatá pravda. Pošta si neváží lidí, klame zaměstnance i klienty a pod inzeráty jak nabírá a nepravd jak nemá lidi je vyhazuje a hlavně takové jako já, kteří mají právo na dodržování zákoníku a hlavně práva zaměstnce a člověka. Jednání techto osob skončilo na inspekci práce, policii a dále jsem kontaktoval snad všeechny odbory, ředitele generálního, který se již neozval i když slíbil řešení a zachoval se tak stejně jako k paní Šimkové, která se nebála vystoupit v ČT Máte slovo. To vše i za důkazů, které prostě nikdo nebere v potaz a zdá se že zákony u pošty prostě neplatí. Pan Hamáček též nereaguje.
Tímto se jako poškozený zaměstnanec a daňový poplatník stavím na odpor a založil jsem kontaktní email, protože na ně neplatí nic a to doslova. Nijak se nedá domoci spravedlnosti a proto se chci spojit s poškozenými zaměstnanci s celé ČR, abychom se bránili společně, neb česká pošta se chová doslova jako hyena 20 vs 1 takoví jsou to hrdinové a ombudsmanka a Compliance by měla být okamžitě státem zrušena, protože místo aby pomohly zaměstnancům poškozeným, tak pomáhají těm "druhým". Pokud má někdo zájem a není mu to lhostejné a ctí svá práva, může mě kontaktovat na níže založeném emailu pro tyto ůčely, abychom se spojili. Velmi rád bych našel paní
 - více...
Se samotnou pobočkou pošty, ve které jsem pracovala, velký problém nemám. Kolektiv byl klasický babinec. Časté pomluvy, celkem nevhodné chování k mužům-pošťákům ze stran kolegyň, hodně vulgárních výrazů (což mě celkem pobavilo, jelikož jsem si nikdy neviděla někoho mluvit tak moc sprostě, jako právě tady). Celkově byla má pobočka vedena ve velice kolektivním duchu. Vedoucí byli opravdu ochotní. Bohužel snad nikdy nebyli v kanceláři, protože každý den společně s ostatními roznášeli poštu a nezastavili se až do večera (následek nedostatku zaměstnanců).
Práce začínala v 5:30. Řidič dovezl klece s poštou. Ráno býval nesmírný frmol - roztřídit dopisy a balíčky ke každému okrsku; roztřídil dopisy podle ulic; vyházet odnosy do zvláštních boxů; poskládat zásilky podle č.p. jak jdou po sobě; zapsat doporučené dopisy a balíky do APOSTU; obyčejnou poštu naskládat do tašek a poslat do úložných schrán; narazítkovat datum a jméno na poukázky atd. Vše stihnout ideálně do 8 hodin ráno, protože není čas ztrácet čas. Začátek měsíce a poslední den v měsíci byl nejhorší - na začátku měsíce SIPA, která měla tendenci se k sobě lepit, takže jsem omylem vhazovala cizí SIPA do schránek, kam nepatří; na konci měsíce katalogy, kvůli kterým se množství pošty na daný den ztrojnásobilo. Nedej bože se by se vám udělalo špatně - poštu z daného dne vám automaticky nechávali na následující den; nikdo za vás nic neroznášel.

Krédem bylo: dostaneš poštu, roznášej ji, jak dlouho potřebuješ. Tomu odpovídalo i platové ohodnocení. Jaro a léto bylo lepší, protože bylo pošty málo, takže člověk zvládl všechno roznést
 - více...
Výhody
stravenky
Nevýhody
zdravotní nároky práce; nedostatečný plat; komplikovaný systém
Už bych se tam nevrátila. Ráno se chodilo na 5h, většinou se odcházelo v 15-18h, nestíhalo se, trhaly se rajony jinych kolegu, a rajony jsou čím dál větší, tak ani není možnost stíhat. Nedoporučuji
Výhody
Práce na vzduchu
Nevýhody
Práce v každém počasí, neplacené přesčasy
pro houževnaté povahy
dostatek pracovních materiálů
Obsah skutečné práce je skrytý za roznáškou propagačních materiálů a nabízení bankovních produktů na kterých pošta vydělává. Čas strávený s přípravou je mnohdy delší než samotná příprava na pochůzku. Nevděčné zacházení se zaměstnanci a neustálé vyhrožování snížením příjmu za neplnění plánu. Nikdy více nevkročím do této vody.
Výhody
Pouze ranní směna
Nevýhody
velmi nízké finanční ohodnocení
Platově špatné ohodnocení za tu práci co musíte dělat lepší by bylo kdyby se kancelářské krysy více rozdělily...
fyzicky i psychicky velice náročná práce, která není nijak ohodnocena
sthtsrh thsthtrh trhsteh htsr htrh t s hdrtht dhtrh
Velice náročná fyzicky i psychicky, spousta administrativy. Na druhé straně fungující odbory, možnost rekreace, dětské tábory, jistý pravidelný příjem, dobrý kolektiv.
Tuto práci jsem vykonávala ráda, bohužel tlak na zprostředkování prodeje produktu smluvních partnerů.. pojištění, účty, spoření...je obrovský.
Výhody
Stravenky, dotované kulturní akce, výlety, fungující odbory
Nevýhody
Vysoký tlak na prodej produktů smluvních partnerů
Vedoucí nic nezajímá, nic neřeší, pracujeme místo do dvou jak máme minimálně do šesti do večera a to je prac.doba od 6:00 do 14:00 domů jezdíme až večer a nikdo vám ty hodiny navíc nezaplatí. A ještě si každý stěžuje atd. Že je tam hodně pošty atd. Ale nikdo nepomůže každej se na vás vykasle
Výhody
Stravenky
Nevýhody
Těch je tolik že se to sem ani nevejde
Dobrá práce ale špatně ohodnocena. Člověk tam byl od 6 od rana do 6 do večera za 10 tisic
Nevýhody
Neproplacene přesčasy
Vedeni pozaduje tolik prace a nijak moc bohuzel neni ohodnocena financne vetsinou slovem dekuji.
Špatné podmínky pro zamestnance, platové o hodnocení špatné
Pracovní přetížení, nucení k produktům, velké přesčasy
Výhody
žádné