Česká pošta
2,6 z 5 hvězdiček.
Napište hodnocení

Recenze zaměstnanců na pozici Doručovatel Listovní Pěší ve společnosti Česká pošta

Ohodnoťte tuto firmu
Doručovatel Listovní Pěší21 recenzí
Česká republika21 recenzí

Řadit podle

UžitečnostiHodnoceníData recenze
Nalezeno 21 recenzí odpovídajících vyhledáváníZobrazit všechny recenze (198)

Vysoké požadavky na doručovatele během pracovní doby.Není to chyba ved.pošt,kteří jsou omezeni počtem zaměstnanců,ale ministerstva.

Doporučené hodnocení Indeed

Nejužitečnější recenze, které vybral Indeed
Pro doručovatele doporučených zásilek, peněz a balíků v obcích, které nemají názvy ulic, ale pouze označení ev.č. nebo p.č. (které kolikrát občané nemají uvedeno ani na domu ani na plotě), velmi obtížné doporučení adresátům bez možností použití GPS v automobilu. (Možná, že nyní tato možnost používání GPS pro motorizované doručovatele existuje. My jsme ale měli k dispozici pro zjištění místa doručení jeden počítač pro cca 10 motorizovaných doručovatelů u vedoucí pošty, což nebyla chyba vedoucí pošty, ale příslušného ministerstva, pod které všechny pošty spadají.)

Produktivní a vstřícné vztahy. Protože při této náročné práci to jinak ani nejde.

Začala jsem před měsícem. Brzo poznali, že jsem šikovná a začali mně využívat. Po 3 dnech mi dali rajón. Slibovali 3 dny školení, pak měsíc zaučení, s mentorem, a měsíc samostaný pod dohledem. K žádnému řádnému školení nedošlo. Všechno jde jak z rychlíku. Mám velký problém pobrat všechny informace. Nezvládám běžnou poštu a již musím dělat i RR zásilky, důchody a kolem toho je hodně účtování a taky to zdržuje u roznášení. Je to práce náročná pro Koně a ne pro lidi. A ještě dostáváme vyhubováno. Já bych řekla, že těm kdo tam dělají roky by měli nohy líbat za tu Boží trpělivost. Nikdy více bych tam nešla pracovat. Pracuji v Praze, rajony jsou obrovské a lidí je málo, a ještě musíte běhat za kolegy na rozebírky. A presčasy vám neproplatí, anebo jen minimum. Pošta má naprosto špatný systém práce a 70% práce je zbytečná. Nedivím se, že Pošta prodělává.

Výhody

Dobré vztahy mezi kolegy. Tam vydrží pracovat jen optimisté. Takže rádi pomohou, to velice vítám.

Nevýhody

Mnoho přesčasů nezaplacených. Chodím z práce vždy kolem 16:30, a směnu mám do 15:30.

Hrůza, lži.

Nabídnou smlouvu na HPP, dostanete DPP. Vozový park, jedním slovem ŠROT. Strah s tím vyjet, kdyź už to vůbec nastartuje. Benefity nula, jen sliby. Lži i ohledně platu. Nikdy více.

Výhody

Nejsou.

Nevýhody

Lži, nic není jak slibují.

Půlroční brigáda jako brigáda u jiného zaměstnavatele za měsíc

Otrokářská práce. Stálí zaměstnanci odpracují o trojnásobek méně za dvojnásobek vyšší peníze. Neplatí pojištění měsíčně, ale strhává se jednou za čas. Prý brigádník je zaplacený maximálně za 5 odpracovaných hodin denně, přesto je nucený poštu, která může trvat 4 - 6 hodin, roznášet. Do práce jsem chodil od 6 hodin ráno, někdy i dříve, a končil jsem zhruba ve 4 hodiny večer. Měsíčně jsem měl kolem 9 000 Kč za cca desetihodinovou práci denně.

Výhody

Nervy zadarmo, zkažený den a skoro žádné peníze

Nevýhody

"ŽÁDNÉ"

Zmatek, chaos, vedení neschopné vedení..

Podle adaptačního harmonogramu měl nástup vypadat takto: úvodní seznámení 2 dny, školení 1-3 dny, zapracování 5 dnů, samostatný výkon práce pod dohledem - do konce zkušební doby v délce tří měsíců. Takže celkem 90 dní! A teď realita: první dvě fáze jsme přeskočili úplně, zapracování vypadalo tak, že jsem kolegyni dělal řidiče. 6(!) den naostro, sám! Nebo s brigádníkem.Průšvihy jdou za Vámi. A že jich bylo. Never more!

Práce mě bavila nebýt šikanující vedoucí

Práce na poště v Havířově zásadně nedoporučuji. Velice sprostý kolektiv a paní Gražina na postu vedoucí neumí jednat s lidmi. Často šikanující dělení práce. Příchod do práce v ř hodin a konec práce mnohdy až v 17hod což je neudržitelné tempo 5 dní v týdnu. Mnohdy kvůli množství práce jsme roznášeli v sobotu zadarmo letáky,které se nestihli v týdnu. Kromě svého rajonu jsme často dostávali další část rajonu na opačném konci města. Také co se týká dovolené,tak vedoucí nařizovala vybírání dovolené ,kterou jsem ještě právně neměla a tak se stalo,že po ukončení pracovního poměru jsem musela vracet peníze. Nebýt toho všeho,tak bych u pošty zůstala,protože práce s lidmi a pobyt venku mě hodně bavil.

všestraný a většinou stresující prostředí

Fyzicky a psychicky namáhavé zaměstnání většinou je zde dobrý kolektiv.

Nejhorší spolelečnost v ČR

Nikdy si neodpustím tu chybu, že jsem tam šel pracovat. To co se na poště děje a co si dovolí vedoucí i vedení pošty tomu by někdo kdo tam nepracoval nevěřil. Byl jsem vyhozen doslova lstí, nezaplacené pojištění a daně, neproplacení hodin, podivné smlouvy, porušování zákoníku a dále bych asi jen sdělil, že vše co tvrdí ostatní zaměstnaci je svatá pravda. Pošta si neváží lidí, klame zaměstnance i klienty a pod inzeráty jak nabírá a nepravd jak nemá lidi je vyhazuje a hlavně takové jako já, kteří mají právo na dodržování zákoníku a hlavně práva zaměstnce a člověka. Jednání techto osob skončilo na inspekci práce, policii a dále jsem kontaktoval snad všeechny odbory, ředitele generálního, který se již neozval i když slíbil řešení a zachoval se tak stejně jako k paní Šimkové, která se nebála vystoupit v ČT Máte slovo. To vše i za důkazů, které prostě nikdo nebere v potaz a zdá se že zákony u pošty prostě neplatí. Pan Hamáček též nereaguje. Tímto se jako poškozený zaměstnanec a daňový poplatník stavím na odpor a založil jsem kontaktní email, protože na ně neplatí nic a to doslova. Nijak se nedá domoci spravedlnosti a proto se chci spojit s poškozenými zaměstnanci s celé ČR, abychom se bránili společně, neb česká pošta se chová doslova jako hyena 20 vs 1 takoví jsou to hrdinové a ombudsmanka a Compliance by měla být okamžitě státem zrušena, protože místo aby pomohly zaměstnancům poškozeným, tak pomáhají těm "druhým". Pokud má někdo zájem a není mu to lhostejné a ctí svá práva, může mě kontaktovat na níže založeném emailu pro tyto ůčely, abychom se spojili. Velmi rád bych našel paní -

Zmatená a stresující práce

Se samotnou pobočkou pošty, ve které jsem pracovala, velký problém nemám. Kolektiv byl klasický babinec. Časté pomluvy, celkem nevhodné chování k mužům-pošťákům ze stran kolegyň, hodně vulgárních výrazů (což mě celkem pobavilo, jelikož jsem si nikdy neviděla někoho mluvit tak moc sprostě, jako právě tady). Celkově byla má pobočka vedena ve velice kolektivním duchu. Vedoucí byli opravdu ochotní. Bohužel snad nikdy nebyli v kanceláři, protože každý den společně s ostatními roznášeli poštu a nezastavili se až do večera (následek nedostatku zaměstnanců). Práce začínala v 5:30. Řidič dovezl klece s poštou. Ráno býval nesmírný frmol - roztřídit dopisy a balíčky ke každému okrsku; roztřídil dopisy podle ulic; vyházet odnosy do zvláštních boxů; poskládat zásilky podle č.p. jak jdou po sobě; zapsat doporučené dopisy a balíky do APOSTU; obyčejnou poštu naskládat do tašek a poslat do úložných schrán; narazítkovat datum a jméno na poukázky atd. Vše stihnout ideálně do 8 hodin ráno, protože není čas ztrácet čas. Začátek měsíce a poslední den v měsíci byl nejhorší - na začátku měsíce SIPA, která měla tendenci se k sobě lepit, takže jsem omylem vhazovala cizí SIPA do schránek, kam nepatří; na konci měsíce katalogy, kvůli kterým se množství pošty na daný den ztrojnásobilo. Nedej bože se by se vám udělalo špatně - poštu z daného dne vám automaticky nechávali na následující den; nikdo za vás nic neroznášel. Krédem bylo: dostaneš poštu, roznášej ji, jak dlouho potřebuješ. Tomu odpovídalo i platové ohodnocení. Jaro a léto bylo lepší, protože bylo pošty málo, takže člověk zvládl všechno roznést -

Výhody

stravenky

Nevýhody

zdravotní nároky práce; nedostatečný plat; komplikovaný systém

Samý stres a přesčasy (neplacené)

Už bych se tam nevrátila. Ráno se chodilo na 5h, většinou se odcházelo v 15-18h, nestíhalo se, trhaly se rajony jinych kolegu, a rajony jsou čím dál větší, tak ani není možnost stíhat. Nedoporučuji

Výhody

Práce na vzduchu

Nevýhody

Práce v každém počasí, neplacené přesčasy

zajímavá pracovní zkušenost

pro houževnaté povahy dostatek pracovních materiálů

Nedoporučuji

Obsah skutečné práce je skrytý za roznáškou propagačních materiálů a nabízení bankovních produktů na kterých pošta vydělává. Čas strávený s přípravou je mnohdy delší než samotná příprava na pochůzku. Nevděčné zacházení se zaměstnanci a neustálé vyhrožování snížením příjmu za neplnění plánu. Nikdy více nevkročím do této vody.

Výhody

Pouze ranní směna

Nevýhody

velmi nízké finanční ohodnocení

Neproduktivní,Nezábavné pracoviště

Platově špatné ohodnocení za tu práci co musíte dělat lepší by bylo kdyby se kancelářské krysy více rozdělily...

těžká podhodnocená práce

fyzicky i psychicky velice náročná práce, která není nijak ohodnocena

drgheathrtshtrshtshtsh

sthtsrh thsthtrh trhsteh htsr htrh t s hdrtht dhtrh

Jisté zaměstnání na jednu směnu , volné víkendy.

Velice náročná fyzicky i psychicky, spousta administrativy. Na druhé straně fungující odbory, možnost rekreace, dětské tábory, jistý pravidelný příjem, dobrý kolektiv. Tuto práci jsem vykonávala ráda, bohužel tlak na zprostředkování prodeje produktu smluvních partnerů.. pojištění, účty, spoření...je obrovský.

Výhody

Stravenky, dotované kulturní akce, výlety, fungující odbory

Nevýhody

Vysoký tlak na prodej produktů smluvních partnerů

Největší pakárna co jsem kdy zažila

Vedoucí nic nezajímá, nic neřeší, pracujeme místo do dvou jak máme minimálně do šesti do večera a to je prac.doba od 6:00 do 14:00 domů jezdíme až večer a nikdo vám ty hodiny navíc nezaplatí. A ještě si každý stěžuje atd. Že je tam hodně pošty atd. Ale nikdo nepomůže každej se na vás vykasle

Výhody

Stravenky

Nevýhody

Těch je tolik že se to sem ani nevejde

Fajn prace

Dobrá práce ale špatně ohodnocena. Člověk tam byl od 6 od rana do 6 do večera za 10 tisic

Nevýhody

Neproplacene přesčasy

Hodne prace nijak neohodnocena

Vedeni pozaduje tolik prace a nijak moc bohuzel neni ohodnocena financne vetsinou slovem dekuji.

špatné

Špatné podmínky pro zamestnance, platové o hodnocení špatné

nátlaky v produktech

Pracovní přetížení, nucení k produktům, velké přesčasy

Výhody

žádné

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Česká pošta a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

2,5 z 5 hvězdiček pro Poměr Práce/Život
  • Společnosti
  • Česká pošta
  • Recenze od zaměstnanců
  • Doručovatel Listovní Pěší
Dejte nám vědět, jak vylepšit tuto stránku
Co byste rádi doplnili nebo změnili?