České dráhy logo
České dráhy
3,2 z 5 hvězdiček.

Hodnocení od zaměstnanců společnosti České dráhy

Ohodnoťte tuto firmu

Řadit podle

UžitečnostiHodnoceníData recenze
Nalezeno 23 recenzí odpovídajících vyhledáváníZobrazit všechny recenze (24)

Hodně chození po schodech a nastupistich

Doporučené hodnocení Indeed

Nejužitečnější recenze, které vybral Indeed
Nástup do zaměstnání v 6.00 konec v 18.00 v kladka a nakládka osobních vlaku

Výhody

Stravenky

Nevýhody

Krátká dovolená žádné prémie

firma, kde se dá udělat kariérní postup a hlavně jsme tu pro cestující takže musíme pro ně neco obětovat a nemyslet jen sebe

- Široká škála benefitů - Režijky- stravné lístky - příjemné pracovní prostředí s lidmi - nepravidelná pracovní doba - dlouhé dovolené - proplacený přesčas za mě jsem maximálně spokojený

Výhody

kariérní růst, stravné lístky, je toho dost

Nevýhody

nevím

sikana na pracovisti ze strany zamestnavatele, zadny osobni zivot, neodpovidajici plat

brno horni herspice - pod vedenim pana Křupaly a Remeše kteří se zasekli jeste v dobách komununismu, absolutně nerespektují vaše právo na život mimo české dráhy, stejně tak někteří strojmistři - konkrétně pan Dřímal který dodal impuls k tomu abych konecne dal vypoved kdyz mi rekl po 2 tydnech bez jedineho dne volna, cituji "volno? ty chces volno?jsi strojvedoucí,ty nemas pravo na nejaky fotbal o vikendu, to si dobre zapamatuj" s pozdravem vas strojvedouci 310172 (protoze v teto firme se k vam jenom jako k cislu taky chovaji)

Výhody

rezijka

Nevýhody

absolutne vsechno

České Dráhy jsou Zločinecká Organizace

Varuju všechny před touto firmou,raději se ji velkým obloukem vyhněte,abyste nepřišli o peníze jako já, nedoporučuji cestovat vlaky RegioJet,ČD,Leoexpress,ani jinými firmami, jsou to Zloději !!!

Nudná práce

Nudná práce bez větší možnosti postupu. Nedoporučuji pro malé lidi.

Výhody

Zdravotní péče

Nevýhody

Rizikové zaměstnání bez důkladného proškolení

za málo peněz málo muziky

Tato firma byla perspektivní možná tak před 15lety, kdy byl řadový zaměstnanec, např strojvedoucí ohodnocen adekvátně ke svému výkonu zaměstnání. Dnes je to děs a bída. Pracujete jako Bulhar klidně i přes 200h za měsíc a s bídou vám zaplatí zákonnou normu 160h. Kariéru udělají akorát tak vlezdoprdelkové a lešťoklici, jinak máte smůlu. Do toho furt nějaké přezkušování, zdravotní způsobilost a neustálé přidávání povinností. U této firmy pracuju přes 8 let a vypadá to, že za nedlouho to bude rok poslední.

Výhody

částečně režijka

Nevýhody

málo osobního volna, neochota nadřízených, přebujelý aparát vedoucích pozic

Neohodnocení pokladníci

Absolutně nedoceněná pozice, žádné odměny,pracujete pouze za základ a zákonné příplatky.Nervozni cestující, hmotná odpovědnost, časné nástupy, poměrně těžké zkoušky na pokladníka. Akorát žebracenka!

Výhody

Režijka

Nevýhody

Mizerný plat, nepřetržitý provoz

demotivující zaměstnavatel

české dráhy jsou prachprostý zloděj, lidi pro něj ,,musí,, pracovat zdarma, protože šichty jsou postavený tak, že se do vlastní postele nedostanete, tudíž musíte přespávat na nocležnách, které svou kvalitou odpovídají 70letům minulého století. Nástupy velice nepravidelný. Neustálé porušování kolektivní smlouvy za tichého souhlasu a podpory odborů! Výplata bez přesčasů a všemožných příplatků je naprosto tristní. nějaký 13 nebo 14 plat, o tom si můžete nechat zdát. Např na jedné směně strávíte v práci cca 28 hodin, do,,normy,, se vám ovšem započítá pouze 22hod a od nového grafikonu už jen 18hod. Ale v práci jste pořád 28 hodin! Běžná praxe je, že zdarma ,,odspíte,, na nocležnách i 60 hodin měsíčně. takže při splnění normy 159 hodin je potřeba připočítat i hodiny spaní zdarma a hned jste na 200 hodinách kdy neopustíte areál depa. V mnoha případech vykonáváte dvě i tři práce např.prodej jízdenek, házení výhybek v depu, zjednodušené řízení dopravy, a to vše za jeden plat. Všem kdo by měli někdy do budoucna zájem pracovat pro čd, doporučuji aby si promluvil s někým, kdo na čd pracuje. Já osobně jsem si prošel dráhou od píky, od zámečníka, přes vedoucího posunu, vozmistr osobních i nákladních vozů až po strojvedoucího a po 19 letech jsem na odchodu! V téhle firmě se prostě nedá pracovat! Jste pro ně jen kus se sapovým číslem. Absolutně si neumí vážit zaměstnanců! A dokud bude v Praze sedět ten obří administrativní aparát, nezmění se to! Moje shrnutí, české dráhy jako zaměstnavatel nikdy víc! A ty reklamní plakáty prostě oficiálně lžou!

Výhody

žádné, režijka se už dávno nevyplatí!

Nevýhody

práce pro firmu jako v akci, z, klidně i 60 hodin měsíčně zdarma

Existují lepší firmy

České dráhy bývaly dobré, ale jdou pomalu jako zaměstnavatel ke dnu. Ruší se výhody, přibývají povinnosti /třeba za zrušená místa dělají práci ostatní/ Stále vás někdo zhora buzeruje, přitom mají sami máslo na hlavě. Teď se to poznalo v tom horku. Víte co nám /pouze na prosbu/ dávali k pití? Pramenitou vodu, čistou bez bublinek. Žádnou mineralizovanou jak praví zákoník. Po 12 hodinách v rozpáleném vlaku padal člověk na hubu. Dřív byla odměna za zabránění úniku tržby tak nějak k platu s kterou se počítalo. Dnes z toho nezbylo skoro nic. Všichni mají Eshopové jízdenky a těch pár důchodců a studentů se slevou 75% to nevytrhne. Ostatně dráhy se na nás průvodčích opět obohatily. Dřív jsem prodal např. jízdenku důchodci za 40 Kč a měl z toho 4 kč. Dráha měla 36. Dnes mu prodám za 10 kč, mám z toho 1 korunu a dráze stát doplatí 70 kč, takže jí zůstane 79 kč.

Výhody

Příspěvky na penzi a režijní výhody

Nevýhody

Hygienické podmínky a nepravidelný osobní život.

Národní dopravce

Národní dopravce který se snaží získat zájem cestujícíccestujících zlepšuje kvalitu služeb.

Výhody

Režijní jizdenka

Nevýhody

Málo volného času

Nelze napsat hodnocení na něco, co už neexistuje a bylo za jiného režimu

pracovitost, dobrý kolektiv a pracovitost, směny, dobré zázemí, dobrý kolektiv

domácí atmosféra

Bez maturity mě věřily , chtěla jsem se vzdělávat a dosáhnout všech zkoušek , a také jsem úspěšně ukončila všechny zkoušky. Prosba - nehleďte na dosažení školy, ale dejte šanci ukázat člověku, co v něm je a co má za kladné vlastnosti. Přednosta stanice si mě vážil a dokonce se chodil i radit. Nehodnoťte lidi podle titulu před a za jménem, neznačí to inteligenci a praktičnost do života! Já dostala šanci, a doufám, že i nyní ji dostanu i bez maturity! Na dráze po vykonaných zkouškách mezinárodních, mě berou jako když mám maturitu. Prosím všechny zaměstnavatele, dejte šanci i nám, nejsme všichni hloupý a méněcenný! Když jsem se hlásila jako uchazečka k ČD - informátor železniční dopravy, prošla jsem psychotesty - 5 hodin, výsledek? Zkuste tipnout 178, ale to nic neznačí - to je pointa slov, které píšu.

Výhody

i přes to, že nemám maturitu, dali šanci ukázat inteligenci a potenciál

Nevýhody

noční směny, víkendy, svátky - pracovní

Pracovní odbory

Pracovní odbory, věk nastupujícíc mladé generace ..

Průměr

Již neexistující pozice u této firmy. Průměrná firma.

Practice

This is practice 2009 Administration in truck and personal transportation - sorting consignment; registered letters and consignment, selling tickets on the train station (company České dráhy in České Budějovice). Archiving the document .

Nevýhody

České Budějovice

Velice zodpovědná práce často na hranici obecného ohrožení.

Když je člověk mladý, práce ho velmi baví. Ovšem s přibývajícími lety si začíná uvědomovat nevýhody tohto povolání. Nepravidelné směny, velice časté noční nástupy a konce směn. Z tohoto hlediska je tato práce finančně nedoceněná.

Zatuchlé prostředí státního kolosu.

Přebujelý amatérský management tyranizující provozní zaměstnance. Špína a hnus. Jsem rád, že to mám za sebou, ale pokud chcete být 15 hodin denně v zaměstnání za 20 000kč jsou ČD to pravé pro Vás.

Výhody

Minimální

Nevýhody

Maximální

Vše ok až na podraz

Na českých drahách je v podstatě dobře, ale jednoho dne vás podrazí a propustí pro nadbytečnost jako mne a spousty jiných zaměstnanců.

Spolupracovníci

Hodně práce za málo peněz. Nevyhovující kolektiv pracovníků

Výhody

Jízdné zadarmo

Nevýhody

Venkovní práce

odpovída možnostem

Dobrá pracovní podmínky,vytvořené sociální zázemí,přiměřené ohodnocení

Výhody

peče o zaměstnance

Nevýhody

turnusová služba

Dobrý kolektiv, náročnost při práci.

Pracovní den probíhal podle toho, co bylo třeba ten den opravit. K tomu se přidaly pravidelné prohlídky lokomotiv. Naučil jsem se opravovat a seřizovat spalovací motory,opravovat sběrače trakčního vedení. Vedení firmy jsou stále lidé, staré komunistické struktury, navzájem provázaní. Se spolupracovníky se pracovalo výtečně, vždy jsme se dohodli mezi sebou na vhodném způsobu a dobrém provedení práce. Nevýhodou byly některé druhy práce s těžkými součástkami spalovacích motorů.

Výhody

Dvanáctihodinové turnusové směny

Nevýhody

Žádné

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě České dráhy a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

3,2

• Společnosti