Hodnocení od zaměstnanců společnosti České dráhy

Nalezeno 21 recenzí, odpovídajících vyhledávání Zobrazit všechny recenze (22)
Řadit podle: Užitečnosti | Hodnocení | Data recenze
sikana na pracovisti ze strany zamestnavatele, zadny osobni zivot, neodpovidajici plat
strojvedouci (Bývalý zaměstnanec) –  Brno, Jihomoravský kraj12. července, 2019
brno horni herspice - pod vedenim pana Křupaly a Remeše kteří se zasekli jeste v dobách komununismu, absolutně nerespektují vaše právo na život mimo české dráhy, stejně tak někteří strojmistři - konkrétně pan Dřímal který dodal impuls k tomu abych konecne dal vypoved kdyz mi rekl po 2 tydnech bez jedineho dne volna, cituji "volno? ty chces volno?jsi strojvedoucí,ty nemas pravo na nejaky fotbal o vikendu, to si dobre zapamatuj"

s pozdravem vas strojvedouci 310172 (protoze v teto firme se k vam jenom jako k cislu taky chovaji)
Výhody
rezijka
Nevýhody
absolutne vsechno
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 3Ne 1Nahlásit
České Dráhy jsou Zločinecká Organizace
Okradený Zákazník (Bývalý zaměstnanec) –  celá ČR9. června, 2019
Varuju všechny před touto firmou,raději se ji velkým obloukem vyhněte,abyste nepřišli o peníze jako já, nedoporučuji cestovat vlaky RegioJet,ČD,Leoexpress,ani jinými firmami, jsou to Zloději !!!
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 1Ne 11Nahlásit
za málo peněz málo muziky
Strojvedoucí (Současný zaměstnanec) –  Brno, Jihomoravský kraj25. prosince, 2018
Tato firma byla perspektivní možná tak před 15lety, kdy byl řadový zaměstnanec, např strojvedoucí ohodnocen adekvátně ke svému výkonu zaměstnání. Dnes je to děs a bída. Pracujete jako Bulhar klidně i přes 200h za měsíc a s bídou vám zaplatí zákonnou normu 160h. Kariéru udělají akorát tak vlezdoprdelkové a lešťoklici, jinak máte smůlu. Do toho furt nějaké přezkušování, zdravotní způsobilost a neustálé přidávání povinností. U této firmy pracuju přes 8 let a vypadá to, že za nedlouho to bude rok poslední.
Výhody
částečně režijka
Nevýhody
málo osobního volna, neochota nadřízených, přebujelý aparát vedoucích pozic
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 14Ne 2Nahlásit
Neohodnocení pokladníci
Osobní pokladník (Bývalý zaměstnanec) –  Praha13. prosince, 2018
Absolutně nedoceněná pozice, žádné odměny,pracujete pouze za základ a zákonné příplatky.Nervozni cestující, hmotná odpovědnost, časné nástupy, poměrně těžké zkoušky na pokladníka.
Akorát žebracenka!
Výhody
Režijka
Nevýhody
Mizerný plat, nepřetržitý provoz
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 17Ne 1Nahlásit
demotivující zaměstnavatel
strojvedoucí (Současný zaměstnanec) –  Louny, Ústecký kraj26. listopadu, 2018
české dráhy jsou prachprostý zloděj, lidi pro něj ,,musí,, pracovat zdarma, protože šichty jsou postavený tak, že se do vlastní postele nedostanete, tudíž musíte přespávat na nocležnách, které svou kvalitou odpovídají 70letům minulého století. Nástupy velice nepravidelný. Neustálé porušování kolektivní smlouvy za tichého souhlasu a podpory odborů! Výplata bez přesčasů a všemožných příplatků je naprosto tristní. nějaký 13 nebo 14 plat, o tom si můžete nechat zdát. Např na jedné směně strávíte v práci cca 28 hodin, do,,normy,, se vám ovšem započítá pouze 22hod a od nového grafikonu už jen 18hod. Ale v práci jste pořád 28 hodin! Běžná praxe je, že zdarma ,,odspíte,, na nocležnách i 60 hodin měsíčně. takže při splnění normy 159 hodin je potřeba připočítat i hodiny spaní zdarma a hned jste na 200 hodinách kdy neopustíte areál depa. V mnoha případech vykonáváte dvě i tři práce např.prodej jízdenek, házení výhybek v depu, zjednodušené řízení dopravy, a to vše za jeden plat. Všem kdo by měli někdy do budoucna zájem pracovat pro čd, doporučuji aby si promluvil s někým, kdo na čd pracuje. Já osobně jsem si prošel dráhou od píky, od zámečníka, přes vedoucího posunu, vozmistr osobních i nákladních vozů až po strojvedoucího a po 19 letech jsem na odchodu! V téhle firmě se prostě nedá pracovat! Jste pro ně jen kus se sapovým číslem. Absolutně si neumí vážit zaměstnanců! A dokud bude v Praze sedět ten obří administrativní aparát, nezmění se to! Moje shrnutí, české dráhy jako zaměstnavatel nikdy víc! A ty reklamní plakáty prostě oficiálně lžou!
Výhody
žádné, režijka se už dávno nevyplatí!
Nevýhody
práce pro firmu jako v akci, z, klidně i 60 hodin měsíčně zdarma
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 32Ne 1Nahlásit
Existují lepší firmy
Vlakvedoucí (Současný zaměstnanec) –  Morava12. září, 2018
České dráhy bývaly dobré, ale jdou pomalu jako zaměstnavatel ke dnu. Ruší se výhody, přibývají povinnosti /třeba za zrušená místa dělají práci ostatní/
Stále vás někdo zhora buzeruje, přitom mají sami máslo na hlavě. Teď se to poznalo v tom horku. Víte co nám /pouze na prosbu/ dávali k pití? Pramenitou vodu, čistou bez bublinek. Žádnou mineralizovanou jak praví zákoník. Po 12 hodinách v rozpáleném vlaku padal člověk na hubu.
Dřív byla odměna za zabránění úniku tržby tak nějak k platu s kterou se počítalo. Dnes z toho nezbylo skoro nic. Všichni mají Eshopové jízdenky a těch pár důchodců a studentů se slevou 75% to nevytrhne.
Ostatně dráhy se na nás průvodčích opět obohatily.
Dřív jsem prodal např. jízdenku důchodci za 40 Kč a měl z toho 4 kč. Dráha měla 36.
Dnes mu prodám za 10 kč, mám z toho 1 korunu a dráze stát doplatí 70 kč, takže jí zůstane 79 kč.
Výhody
Příspěvky na penzi a režijní výhody
Nevýhody
Hygienické podmínky a nepravidelný osobní život.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 44Ne 2Nahlásit
Národní dopravce
Vlakvedoucí (Současný zaměstnanec) –  Praha12. srpna, 2018
Národní dopravce který se snaží získat zájem cestujícíccestujících zlepšuje kvalitu služeb.
Výhody
Režijní jizdenka
Nevýhody
Málo volného času
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 14Ne 14Nahlásit
Nelze napsat hodnocení na něco, co už neexistuje a bylo za jiného režimu
Samostatný operátor střediska (Bývalý zaměstnanec) –  Olomouc, Olomoucký kraj23. dubna, 2018
pracovitost, dobrý kolektiv a pracovitost, směny, dobré zázemí, dobrý kolektiv
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 5Ne 23Nahlásit
domácí atmosféra
Mezinárodní pokladní (Bývalý zaměstnanec) –  Praha23. února, 2018
Bez maturity mě věřily , chtěla jsem se vzdělávat a dosáhnout všech zkoušek , a také jsem úspěšně ukončila všechny zkoušky.
Prosba - nehleďte na dosažení školy, ale dejte šanci ukázat člověku, co v něm je a co má za kladné vlastnosti. Přednosta stanice si mě vážil a dokonce se chodil i radit.
Nehodnoťte lidi podle titulu před a za jménem, neznačí to inteligenci a praktičnost do života!
Já dostala šanci, a doufám, že i nyní ji dostanu i bez maturity! Na dráze po vykonaných zkouškách mezinárodních, mě berou jako když mám maturitu.
Prosím všechny zaměstnavatele, dejte šanci i nám, nejsme všichni hloupý a méněcenný!
Když jsem se hlásila jako uchazečka k ČD - informátor železniční dopravy, prošla jsem psychotesty - 5 hodin, výsledek? Zkuste tipnout 178, ale to nic neznačí - to je pointa slov, které píšu.
Výhody
i přes to, že nemám maturitu, dali šanci ukázat inteligenci a potenciál
Nevýhody
noční směny, víkendy, svátky - pracovní
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 17Ne 29Nahlásit
Pracovní odbory
Osobní pokladní (Bývalý zaměstnanec) –  Valašské Meziříčí7. ledna, 2018
Pracovní odbory, věk nastupujícíc mladé generace ..
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 3Ne 12Nahlásit
Průměr
Výpravčí vlaků (Bývalý zaměstnanec) –  Rohatec12. září, 2017
Již neexistující pozice u této firmy. Průměrná firma.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 7Ne 9Nahlásit
Practice
Practice (Bývalý zaměstnanec) –  České Budějovice17. července, 2017
This is practice
2009 Administration in truck and personal transportation - sorting consignment; registered letters and consignment, selling tickets on the train station (company České dráhy in České Budějovice).
Archiving the document .
Nevýhody
České Budějovice
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 1Ne 7Nahlásit
Velice zodpovědná práce často na hranici obecného ohrožení.
strojvedoucí (Bývalý zaměstnanec) –  Ústí nad Labem8. července, 2017
Když je člověk mladý, práce ho velmi baví. Ovšem s přibývajícími lety si začíná uvědomovat nevýhody tohto povolání. Nepravidelné směny, velice časté noční nástupy a konce směn. Z tohoto hlediska je tato práce finančně nedoceněná.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 61Ne 3Nahlásit
Zatuchlé prostředí státního kolosu.
Průvodčí (Bývalý zaměstnanec) –  Praha, Hlavní město Praha8. června, 2017
Přebujelý amatérský management tyranizující provozní zaměstnance. Špína a hnus. Jsem rád, že to mám za sebou, ale pokud chcete být 15 hodin denně v zaměstnání za 20 000kč jsou ČD to pravé pro Vás.
Výhody
Minimální
Nevýhody
Maximální
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 51Ne 5Nahlásit
Vše ok až na podraz
Řidič (Bývalý zaměstnanec) –  Trutnov24. května, 2017
Na českých drahách je v podstatě dobře, ale jednoho dne vás podrazí a propustí pro nadbytečnost jako mne a spousty jiných zaměstnanců.
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 35Ne 3Nahlásit
Spolupracovníci
Dělník (Bývalý zaměstnanec) –  Prostějov12. května, 2017
Hodně práce za málo peněz. Nevyhovující kolektiv pracovníků
Výhody
Jízdné zadarmo
Nevýhody
Venkovní práce
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 16Ne 3Nahlásit
odpovída možnostem
pohraniční přechodová stanice ČD (Bývalý zaměstnanec) –  Meziměstí1. března, 2017
Dobrá pracovní podmínky,vytvořené sociální zázemí,přiměřené ohodnocení
Výhody
peče o zaměstnance
Nevýhody
turnusová služba
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 5Ne 15Nahlásit
Dobrý kolektiv, náročnost při práci.
mechanik motorových lokomotiv (Bývalý zaměstnanec) –  Bohumín31. října, 2016
Pracovní den probíhal podle toho, co bylo třeba ten den opravit. K tomu se přidaly pravidelné prohlídky lokomotiv. Naučil jsem se opravovat a seřizovat spalovací motory,opravovat sběrače trakčního vedení. Vedení firmy jsou stále lidé, staré komunistické struktury, navzájem provázaní. Se spolupracovníky se pracovalo výtečně, vždy jsme se dohodli mezi sebou na vhodném způsobu a dobrém provedení práce. Nevýhodou byly některé druhy práce s těžkými součástkami spalovacích motorů.
Výhody
Dvanáctihodinové turnusové směny
Nevýhody
Žádné
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 19Ne 6Nahlásit
Jde to tam od deseti k pěti
strojvedoucí (Současný zaměstnanec) –  Olomouc, Olomoucký kraj27. října, 2016
Za deset let,co jsem u dráhy se to moc nezlepšilo,pracovní podmínky,které panují u ČD,jsou dnes již přežitkem a spousta firem nabízí lepší,jak pracovní podmínky,tak i lepší vozidlový park a hlavně firemní a platové podmínky mizerné vzhledem k tomu,jaké mám povinnosti a co musím umět.
Výhody
Příspěvek na důchodové připojištění, jediné plus.
Nevýhody
Krátké pracovní směny, neustálé krácení směn, přerušované směny, čím dál tím menší stravné, některé nocležny v hrozném stavu atd.....
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 48Ne 3Nahlásit
příjemné prostředí
výpravčí (Bývalý zaměstnanec) –  Chomutov6. září, 2016
-řízení a organizování drážní dopravy
-u některých vedoucích vedoucích sem pochyboval o jejich schopnostech
-spolupracovníci byli rozumní lidé
-řízení dopravy
Bylo toto hodnocení užitečné?Ano 14Ne 5Nahlásit

Zobrazit další recenze společnosti České dráhy

Můžete zkusit:

Registrovat si tuto stránku zaměstnavatele

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě České dráhy a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.

Odeslat otázku

3,1

Recenze společnosti České dráhy dle pracovní pozice

Recenze společnosti České dráhy dle lokality