České dráhy
Recenze od zaměstnance společnosti České dráhy

Jde to tam od deseti k pěti

27. října, 2016
Za deset let,co jsem u dráhy se to moc nezlepšilo,pracovní podmínky,které panují u ČD,jsou dnes již přežitkem a spousta firem nabízí lepší,jak pracovní podmínky,tak i lepší vozidlový park a hlavně firemní a platové podmínky mizerné vzhledem k tomu,jaké mám povinnosti a co musím umět.
Poměr Práce/Život
Firemní kultura
Výhody
Příspěvek na důchodové připojištění, jediné plus.
Nevýhody
Krátké pracovní směny, neustálé krácení směn, přerušované směny, čím dál tím menší stravné, některé nocležny v hrozném stavu atd.....
Podobné recenze
12. července, 2019
Stejná pozice
strojvedouci (Bývalý zaměstnanec) - Brno, Jihomoravský kraj
brno horni herspice - pod vedenim pana Křupaly a Remeše kteří se zasekli jeste v dobách komununismu, absolutně nerespektují vaše právo na život mimo české dráhy, stejně tak někteří strojmistři - konkrétně pan Dřímal který dodal impuls k tomu abych konecne dal vypoved kdyz mi rekl po 2 tydnech bez jedineho dne volna, cituji "volno? ty chces volno?jsi strojvedoucí,ty nemas pravo na nejaky fotbal o vikendu, to si dobre zapamatuj"

s pozdravem vas strojvedouci 310172 (protoze v teto firme se k vam jenom jako k cislu taky chovaji)
Výhody
rezijka
Nevýhody
absolutne vsechno
25. prosince, 2018
Stejná pozice
Strojvedoucí (Současný zaměstnanec) - Brno, Jihomoravský kraj
Tato firma byla perspektivní možná tak před 15lety, kdy byl řadový zaměstnanec, např strojvedoucí ohodnocen adekvátně ke svému výkonu zaměstnání. Dnes je to děs a bída. Pracujete jako Bulhar klidně i přes 200h za měsíc a s bídou vám zaplatí zákonnou normu 160h. Kariéru udělají akorát tak vlezdoprdelkové a lešťoklici, jinak máte smůlu. Do toho furt nějaké přezkušování, zdravotní způsobilost a neustálé přidávání povinností. U této firmy pracuju přes 8 let a vypadá to, že za nedlouho to bude rok poslední.
Výhody
částečně režijka
Nevýhody
málo osobního volna, neochota nadřízených, přebujelý aparát vedoucích pozic
23. dubna, 2018
Stejná lokalita
Samostatný operátor střediska (Bývalý zaměstnanec) - Olomouc, Olomoucký kraj
pracovitost, dobrý kolektiv a pracovitost, směny, dobré zázemí, dobrý kolektiv