BILLA

Hodnocení od zaměstnanců společnosti BILLA

Vše
Česká republika66 recenzí
Nalezeno 66 recenzí odpovídajících vyhledávání
Zobrazit všechny recenze (232)
Prijímání zaměstnanců z pracovního úřadu na dobu, co pracovní úřad poskytoval plat pro zaměstnance, následné propouštění celých skupin zaměstnanců.
Pro společnost Billa pracují momentálně 3 rokem. Pracuji jako brigádník, proto budu mít asi jiný pohled na věc,než zaměstnanec.
Mé zaučení bylo takřka nulové. V 15 ti letech,dva týdny po nastoupení, mě nechávala vedouci samotnou na celý pult. (Zákusky, uzenina, teplý pult,parky a klobásy, saláty atd.)

Ani jsem se nenadechla a s 5ti minutovým zaučením mě nacpali na dopek. Ihned poté následoval i Penam a maso. Vedoucí absolutně neberou ohledy na to že jste člověk ! Nemáte právo se ani na něco zeptat,okamžitě vás s dotazy pošlou do prd***.

Pracovní nasazení ostatních slavných "zaměstnanců" je na takové úrovni,že cokoliv potřebujete,musíte jít na rampu a vyrušit je od kafíčka a cigára. A rovnou i něco do uší protože neuslyšíte jedinou větu bez nadávek a plivancu na zákazníky a všechno ostatní. Brigadnik? Otrok ná vše. Vedoucí si s vámi dělá co chce a nikomu to nevadí. Prošlé šunky se dávají bez problémů do pultu a štítek se má okamžitě vyhodit, sýry na 10x prebalene...příkazy vedoucích jsou často až směšně.

Pauzy na 13 ti hodinové směně ? Není čas ? Nikam nejdéte. Cituji vedoucí:"Dejte si rychlí cigáro a hned zpět! " A pokud se na tu pauzu naneštěstí dostanete,počítejte s tím,že po 5minutach přijde vedoucí,,který na rampě trávy více než polovinu směny a serve vás že jste furt na rampě ,hulite jednu za druhou a máte vypadnout na obchod. Platové ohodnocení se momentálně zvedlo na 95/hod. Ale stojí ty peníze za ten stres ? Zdravotní problémy ? Abych to shrnula. Po 3 letech u této společnosti mám alarmující problémy se srdcem a lecim se s vysokým tlakem. V 18ti letech
 - více...
Výhody
Když má kolektiv světlejší chvilku
Nevýhody
Vedoucí, práce za víc lidí, zacházení s brigádníky, neserióznost
Dobrý den, mám prosbu, nevěděl by někdo číslo na vyšší vedení než co je v kanceláři?
pojem produktivita ( člověk robot ) každá práce má své ale co je moc je moc
Výhody
plat a stravenky
Nevýhody
rodina stranou
Práce u společnosti Billa je krutá. Vedoucí jen řvou a buzerujou. Nemáte čas si dojít ani na záchod, natož pak na jídlo. Pracovní dobu jsem měla od 6.00 do 22.00. Úžasná pracovní doba. Pracovala jsem v lahůdkách. Byl velký pult pro 4 prodavačky, byly jsme ale jen 2. Já byla zaměstnanec a ta druhá přes agenturu, takže někdy jsem byla na směně sama. Pracovala jsem tam přes rok, na dvou různých pobočkách. Měla jsem za tu dobu 2x neschopenku. Nemoc však Billa zásadně neproplácí. Prostě jsem měla smůlu. Do Billy nikdo nikdy nechoďte pracovat, protože tam jsou jen samí otrokáři.
Výhody
žádné
Nevýhody
příšerní šéfové, hrozný přístup k zaměstnancům
Ubiraji a krati hodiny.Naopak zamestnanci agentur casto nechodi nebo jsou tzv.hodinari a jakmile nemaji 12h nepracuji,prestanou chodit.Doplacime na to my jako vedouci useku.Casto se potyka s nedostatkem pracovnich sil a po tydnu jsem totalne vycerpana.O rodinnem zivote nic nevim,ten mam jen ve volnu ktery je jednou za 12dni.Psychicky i fyzicky narocna prace.Casto prehlizim a uz jen proplouvam.Vedeni to bohuzel nevidi.Vzdy kdyz ma prijet na prodejnu tak vse uklizeno,srovnano a nastavi se jim obrazek ze vse je v poradku.Meli by se podivat ve spicce jak nam to jde.Kram na sracky,pokladni unavene,na kramu jen asistentka na 10palet a to jeste dobiha na prijem a zastupuje na zelenine,ci za pokladnou.Ale je to o te pohadce kdy ma prijet tchyne tak se doma taky vse uklizi aby bylo vse nadherne.Pak si muzem stezovat kdyz vedeni vidi ze co remcame kdyz to tak krasne davame i ve 4lidech.Ze skladnik beha rano na prijem,doplnuje vody piva,taha palety tam a zpatky a sam to bohuzel nestiha,to uz nikdo nevidi.O buzeraci ani nemluvim.Kolikrat jdu na pauzu a o pauze zamnou prijde vedouci ze neco mam spocitat.Rikam ji ze ano ale az dosvacim.Rozkaz hned!opravdu vas zvedne ze zidle a bud bouchnete do stolu nebo to zkousnete.Za ty roky si vsimam ze vedouci se svami a ostatnimi bavi jako s harantem a ne vubec jako s dospelym clovekem.Hodne pochlebuje novym prichozim a to jeste brigadnikum a vlastnim stalym zamestnancum na ty zhora plive.
Výhody
Kratka pracovni doba.
Nevýhody
Prescasy o ktere nestojim.
Pracovní dny jsou tu velmi namáhavé. Pokladní musí dělat více věcí najednou, i přesto, že za to žádné prémie nedostane. Musíme snášet hrubé chování zákazníků.
Výhody
Nemá žádné výhody
Nevýhody
Dovolená za trest - seberou peníze i z toho mála co platí. Pokud je pokladní na konci směny v mínusu, musí to zaplatit ze svých financí.
Práce na dvě věci,pomalu bez přestávky,seřváno za to co člověk ani nemůže.Nezaplacené přesčasy,prostě hrůza.13 hodin,krátký dlouhý. Liberec švermova.
Výhody
nic
Nevýhody
všechno
Původně jsem měla jen brigádnickou smlouvu, po maturitě mi byl nabídnut plný úvazek. Byla jsem tam zaměstnaná rok, za ten rok se tam lidi střídali jak na běžícím páse a zřejmě všichni zaměstanci vědí proč, není to ideální práce. Když pominu to, že zaučování v podstatě neproběhlo a během půl hodiny jsem hned šla na kasu..brigáda to byla fajn ale stálá práce šílená.
Minimální finanční ohodnocení za 13ti hodinové směny 7:00-20:00 ( abych byla přesná 12 pracovních hodin - 2x 30 minut přestávka), víkendy, svátky, přesčasy neplacené (myslím tím např. úterky kdy se kvůli přeceňování odcházelo mnohem později). Komunikace s vedením minimální, nedostatek lidí, takže se běžně stávalo že jsem celý den stála na hlavní pokladně. Např. zástupce vedoucího a hlavní pokladní se nepřetrhnou, cca od 19:00 do 19:30 se flákají, kouří na rampe ale pak Vás buzerují např. že jste SÁM nepotáhnul celý obchod.

Napříč tomu, kolektiv byl celkem fajn.
Výhody
stravenky
Nevýhody
pracovní doba, ohodnocení
práce s lidmi byla fajn.....obcas nejaky protiva ale co k tomu rict...kazdy jsme nejaky
Dost jsem se naučila,ale i přes mou zkušenost bych nikomu tuto práci nedoporučovala.
Úsek mléčné-planogramy nesedí, pokud je dodrzis stejně nesedí na cenovku, mají v tom bordel. Pokud se zeptáš na pomoc jsi poslány do....vedení nechce nic řešit a pokud jede kontrola tak všichni lítají jako vrabci a buzerujou. Pokud si však děláš svoji práci dají ti pokoj, ale není to stejně podle toho jak to má být, ale je to takové plácání od ničeho k ničemu. Pokud upozorníš na nesrovnalosti ve zboží, že je potřeba odepsat ze stavu tak je jim to jedno a udělá se to potom potom potom. Zaučení žádné kupříkladu mě označení na cenovkach učila kontrolorka od společnosti co tam chodí kontrolovat počet položek vystavených k prodeji. Takže obrázek si udělejte sami. Platově je to taky mizerný raději jděte dělat pod agenturu podstatně více peněz. Jinak úsek mléčné je opravdu fyzicky náročný - celý den se nezastavis, opravdu nezastavis.pokladni jsem taky vyzkoušela - musíš se usmívat, moc nevyčníval a hlavně pokud jsi akční a nabízíš časák, bonus nebo členství tak tě brzdí, aby to potom nemuseli dělat vsichni
Výhody
Pokud děláš alespoň z 40% co máš dají ti pokoj
Nevýhody
Stres, buzerace za pauzu, buzerace od oblastaku
1,5 roku stačilo! Vysoké nároky na zaměstnance, šílene moc stresu, zaučení žádné ať se jedná o jakýkoliv úsek. Vedení si dělá co chce, hodiny píšou do systému jak chtějí, neustále zakázané přesčasy, takže člověk nedosáhne na výplatu co má vůbec danou, jelikož celkem velkou částku tvoří přesčasy. Neprofesionální přístup vedení, neustálý nátlak na produktivitu ( člověk by musel v práci i spát,aby oni byli spokojeni).
Řešení problémů za zády zaměstnanců .Místo, aby se daný problém řešil s osobou které se to týká.

Co vím, tak na některých filiálkách se rádi manažeři vozí po svých podřízených,věčně s něčím nespokojeni -neprofesionalita.

Pokud člověk přijde s nápadem na vylepšení je to smeteno ze stolu, jelikož si nejspíše společnost libuje ve stereotypu.

Práce v tomto řetězci je opravdu jen pro lidi otrlé a kterým nevadí maximální nálož stresu!
Výhody
Poukazy na nákup, stravenky 80, -
Nevýhody
Nemožnost přesčasů (menší výplata), špatný přístup vedení, neprofesionalita nadřízených
Pracuji na DPP na pokladně. Když hlavní pokladní odešla na pauzu a mě došly bankovky 100 a 200 kč, zavolala jsem nadřízenou z kanceláře a poprosila o směnu peněz. Ta mě odmítla s tím, že to dělá hlavní pokladní, a pakliže má pauzu, tak si to mám nějak vyřešit. Buďto rozměnit s pokladnou vedle (pokud má), nebo si zajít rozmenit do trafiky. Naprostý nezájem. To, že jsem měla frontu lidi, ji nezajímalo. Další věc jsou neplacené hodiny za přesčas. Dlouho tam nebudu. Pokud někdo chce nastoupit, přeji pevné nervy.
Výhody
V létě dobrá klimatizace, příjemný kolektiv (až na nadřízené)
Nevýhody
Nezaplatí práci odpracovanou i po pracovní době, vedení kašle na zaměstnance, nízké platové ohodnocení, nepříjemný přístup nadřízených
Hrozný kolektiv,jeste horší vedení... Za vaši odvedenou práci a odpracované hodiny dostanete skoro žádnou výplatu ..
Výhody
Žadné
Nevýhody
Žádné pauzi, žádné WC, skoro žádné penize
Pracovní měsíc 310 hodin odpracovaných v jednom měsíci .
Výhody
Zaměstnanecké benefity.
Nevýhody
Fluktuace zaměstnanců.
samostatnost,zručnost,práce s pda,přecenování zboží,tvorba cenovek.
Výhody
stravenky
Nevýhody
každý den v práci
málo komunikace s vedením nikdo vás nezaučí a hned vás dají za pult od prosince mi nikdo neřekl jak brousit nařezák jak udělat inventůru za provozu strašně malá komunikace s vedenim
Výhody
žádné
Nevýhody
málo lidí nikdo nevydrží 15 hodin a placeno je pouze 12
Do firmy jsem nastoupila v roce 2010 na přechodnou dobu. Nejdříve jsem pracovala v úseku lahůdek a obsluhy zákazníků. Po 2 letech mi bylo nabídnuto místo zástupce vedoucího prodejny. Tato pozice byla časově více náročná, avšak velmi zajímavá. Poté jsem nastoupila na mateřskou, následně rodičovskou dovolenou. Vrátila jsem se zpět po roce a půl na občasnou výpomoc na brigádu opět do oddělení lahůdek. Když bylo potřeba, zastala jsem práci pokladní.
Následovala druhá mateřská dovolená, nyní rodičovská. Pracovní místo mi zaměstnavatel stále drží, ale v nynější situaci si hledám jiné zaměstnání z důvodu časové vytíženosti v této společnosti.
Výhody
Přátelský kolektiv, stabilní zaměstnání, včasná výplata mzdy
Nevýhody
Časté kontroly nadřízených
v případě prac. pozice pokladní jsem se naučila hmotné zodpovědnosti a v případě prac. pozice úsekářky - fyzicky náročné
Jediné dobré a práci byl kolektiv, který tam byl, ale vedení stálo za houby.
Výhody
stravenky
Nevýhody
málo volných dnů
Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě BILLA a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.
3,5
Poměr Práce/Život