Kaufland

Vše
Česká republika154 recenzí

Řadit podle

UžitečnostiHodnoceníData recenze
Nalezeno 154 recenzí odpovídajících vyhledáváníZobrazit všechny recenze (700)

Časově a energicky náročná práce, avšak absence stresu s možností "oddělat si svých osm a zabouchnout dveře."

Doporučené hodnocení Indeed

Nejužitečnější recenze, které vybral Indeed
Práce v Kauflandu je náročná na vydání fyzické energie. Nelze být líný a pomalý a udržet se v této práci. Práce na plný úvazek je opravdu unavující, jako velké negativum vnímám také skladbu směn, při níž nelze mít žádný biorytmus (ranní, odpolední, mezisměny, noční a různé kombinace těchto směn v týdnu). Pro přemýšlivé a schopné jedince je také odrazující spolupráce s částí kolegů, neboť v této branži se nalezne pořád dost lidí, kteří jsou odborníci zejména v nenápadném ulévání a neumějí nad prací přemýšlet. Většinou jeden či dva schopní tahouni spravují oddělení a jeden až dva se vezou. Společenská prestiž povolání je ostatně mizivá a naděje na kariérní postup není zářivá i přes křiklavé rozdíly mezi úrovní jednotlivých kolegů. Vertikální mobilita je zkrátka v této práci problém.Já jsem se setkal pouze s dobrým a slušným jednáním ve firmě, nikdo nikoho nenutil, vše podle smlouvy. Vedení je sice slabší, ale zlepšuje se jak jde čas, zaučování a další procesy kostrbaté, na druhou stranu se obchod teprve čerstvě zajíždí a nelze toto objektivně kritizovat.Opravdu velkou devizou této práce je bezstresovost a pohoda s čistou hlavou (pokud nejste pod tlakem vlivem zákazníků na pokladnách). Když ale píši o doplňování na ploše, je to čistá hlava každý den v práci a po práci. Kdo píše o tom, že tato práce přináší velký stres, nikdy velký stres neabsolvoval. Např. v administrativě v bance, ve firmě, kde jde o přesnost, zodpovědnost a správné objemy transakcí nebo burzovních obchodů, tam je to skutečný stres, mnohdy za srovnatelné peníze. Zapomenutá slevová cenovka u kečupů po skončení -

Výhody

Diety, slevy a slevové nabídky, žádný skutečný stres, ve volném čase žádné maily a pracovní telefonáty, žádná pohotovost nebo řešení chyb, jistota velké a expanzivní společnosti, inteligentní, přátelská a schopná část kolektivu dnes téměř v každém obchodě, žádná skutečně fyzicky těžká práce, relativní volnost a svoboda na pracovišti

Nevýhody

Náročná skladba směn během měsíce, žádný biorytmus, hektické momenty, únava z různorodě poskládaných směn + noční, je zde část kolektivu, která se veze s vámi a doufá že to není vidět, manažer může být daleko méně inteligentní a šikovný než pracovník - nízká vertikální mobilita, konflikt autority a profesionality

Neschopnost vedení nebo záměr?

Na smlouvu DPČ jako brigádník můžete horem dolem prosit o směny, ale dostanete tak 3-5 za měsíc… navíc se pro brigádníky nedělá rozpis směn, takže se dovídáte směny maximálně týden dopředu a to je ještě tři dny předem klidně zruší. Práce náročná, od prvního dne výtky k práci a nikdo vás pořádně nezaučí tak, abyste nemuseli otravovat ostatní zaměstnance, které zrovna potkáte. Jednoduše jste hozeni do vody od první hodiny práce.

Nevýhody

Jedna přestávka, pití na pracoviště nesmí, chodíte daleko do skřínky a to si ještě vyslechnete…

Příšerné podmínky. Málo zaměstnanců. (všichni utíkají).

V Kauflandu pracuji přes 7 let. Během této doby vše směřovalo k horšímu. Úbytek zaměstnanců. Při nástupu nás bylo skoro 2x tolik. Stres, věčně na vás někdo štěká. Nový oblastní je třešínka na dortu. Nevhodné, arogantní až sprosté chování. To raději rozepisovat nebudu. Příšerné směny, např. první den: 13.30-22:05, druhý: 9:30-18:05, třetí 5:00-13:35. Dále není ojedinělé jít 6 dní v kuse, 1 den volno pak zase 3 dny, 1 volný a pak jdete klidně zase 5. Neustálý stres. Většinou 2 zaměstnanci na úseku střídající si směny. V případě že váš kolega má dovolenou tak si odpracujete směnu a už po vás nikdo nejde, následující den se nestačíte divit. Popřípadě vás zastane brigádník který vám 1x za den vyveze klec s odpadem. Absolutně bez osobního života. Žijete Kauflandem.

Výhody

Výplata v termínu.

Nevýhody

Tlak, stres, nedostatek zaměstnanců, příšerné vedení. Nepravidelné směny. Bez šance mít režim.

Nedoporučuji

Hrozné chování,nevstříctnost,vyhrožování,když jste brigádník a oznámíte,že nemůžete přijít,tak Vás okamžitě ukončí (můj případ),nedodržují pracovní dobu,kdy jste měla končit dle domluvy,donášejí na ostatní,vedení příšerné.

Špatná zkušenost, neprofesionalita

Včera jsem byla na pohovoru v kauflandu ve zlíně na Čepkově. Hovor byl domluven na 10:00. Jelikož jsem jela autobusem, dojela jsem dříve. Na informacích jsem se ptala po vedoucím prodejny. Ten přišel, očividně špatně naladěný, a sdělil mi, že pohovor je až na 10. Řekla jsem mu, že pokud je to problém, tak že počkám těch 20 minut, nevadilo mi to. Jeho odpověď zněla : "no co už s vámi." Při pohovoru pan vedoucí zjistil, že studuji fakultu humanitních studií a opět řekl: "no já jsem na tuhle fakultu úplně alergický. Nikdo nechce studovat nic jiného. Jaký na to máte názor." Já jsem zůstala s vykulenýma očima. Takový neprofesionální přístup jsem opravdu nečekala. A už vůbec ne, že bude shazovat všechny obory, které se týkají humanity. Druhá paní, která příseděla pohovoru, byla po celou dobu na telefonu.Nakonec by bylo řečeno, že brigádníky, kteří chtějí brigádu jen přes léto, nechtějí. Opravdu ztráta času.

Zvláštní přístup k zaměstnancům. Motto “vážíme si svých zaměstnanců” asi úplně neodpovídá :D

K pohovoru snad není třeba slov, byla jsem hned přijatá na brigádu na pozici pokladní. Složitě si oběhala a vyřídila všechny potřebné dokumenty k nástupu včetně závodního lékaře. Naplánovala si směny (ranní) na první měsíc (duben), které mi všechny byly schválené. Šla jsem na svou první směnu a hned na první směně byly nadřízené velmi nepříjemné a chovaly se povýšeně. V rámci mé 1. směny jsem byla několikrát dost nepříjemně upozorněna na chyby při práci. Další den jsem měla mít 2. směnu (do konce měsíce dubna cca 6), ale byla jsem vyhozena více méně “na hodinu”, protože jsem si na následující měsíc (květen) napsala opět pouze ranní směny a bylo mi sděleno, že ranní nechtějí, což se ale samozřejmě nikdo při nástupu nezmínil, a zrušili mi z hodiny na hodinu i všechny směny do konce mého prvního měsíce (dubna), které jsem měla již schválené. Opravdu zajímavý přístup a už vůbec nechápu zrušení již potvrzených směn.

Výhody

Na nic jsem během první a poslední směny nepřišla

Nevýhody

Jste neustále pod dozorem, nepříjemné nadřízené

Příjemné, v tempu ale lidském

V mém případě velmi přátelské prostředí. Všichni vedoucí velmi milí a se snahou pomoct. Možná kvůli nedostatku pracovníků. Pracovat jezdím velmi rád což bych nikdy nečekal. Ředitel se tváří velmi tvrdě ale ve skutečnosti je to milý a hodný muž. A odměna 150kč/h. Je velmi příznivá, za doplňování zboží. Často, až hodinu přesčas, samozřejmě placený.

Zničující zaměstnání bez soukromého života.

Jakákoliv snaha není oceněna, ba naopak. Nedůstojné chování nadřízených, křičí na zaměstnance, ponižuje. Naopak pochvaly se nedočkáte. Zcela direktivní chování. Zadávání plnění nepřiměřených úkolů v nereálném čase. Chaotické plánování směn a dovolených. Telefonáty ve dnech pracovního volna zaměstnance.

Výhody

Výplata v termínu.

Nevýhody

Žádné soukromí, kdykoliv vás odvolají do práce. Připomíná pohotovost samozřejmě neplacenou.

Zacházení se zaměstnanci, vedení trezoru je katastrofické, Zaměstnanci na pozici trezoru jsou zvoleny díky protekci, lži o možnosti kariérního růstu.

Zacházení se zaměstnanci je velice špatné, vedení trezoru je katastrofické, Zaměstnanci na pozici trezoru jsou zvoleny díky protekci, lži o možnosti kariérního růstu.

Výhody

žádné

Nevýhody

zacházení s obyčejnými zaměstnanci, vedení trezoru je katastrofické Zaměstnanci na pozici trezoru jsou zvoleny díky protekci, stejně tak jako zaměstnankyně VOD, lži o možnosti kariérního růstu

Stres a tlaky zhora, kamarád je důvod k vyhození bez udání důvodu jen aby on měl místo

Hektické povolání, stres, tlaky, motivace zaměstnanců - odměny - nulová. Peníze pěkné, kolektiv jaký si kdo udělá. Naučilo mě to jednat s lidmi, poznávat povahu lidí, nedat na první dojem.

Výhody

Nevím o žádných

Nevýhody

DLouhé procesy při nástupu nových zaměstnanců, cca až tři týdny!!

Lehká práce, nic obtížného

Tlak na psychiku a zvýšení stres. Práce vcelku není obtížná, ale je nutné se správně zaučit.

Výhody

výše mzdy

Nevýhody

stres, nepříjemní zákazníci

Vez moznosti vzdelavani a rozvoje

Po deseti letech si připadáte jako vyzdimany. Nelze skloubit s rodinou a koníčky a peníze nejsou všechno.

Výhody

Žádné

Nevýhody

Žadny volny cas, stres, buzerace

Pracoviště je zhmotněná neschopnost

Pracoval jsem v Kauflandu jako brigádník na doplňování zboží, už bych tam znovu nikdy nešel. Manažeři jsou naprosto inkompetentní a nejsou schopni vyřešit sebemenší záležitost bez toho aby to trvalo několik hodin (v tom lepší případě) a bez toho abych se několikrát připomenul. Po pohovoru měla manažerka jediný úkol - objednat mě k závodnímu lékaři kvůli potravinářskému průkazu, trvalo jí to měsíc - prý neměla moje číslo (číslo které jsem jí na začátku dal a pak jí z něj ještě několikrát volal + měla můj email) směny mi daly tak tři týdně takže si prd vydělám, navíc při domlouvání směn vám mají volat, za měsíc co tem jsem volali jednou, jinak jsem musel vždy volat já a to několikrát - (vždy řekli že teď zrovna tu manažeři nejsou nebo to předají a za chvíli zavolají zpátky, nikdy zpátky nezavolali...) Nejlepší je když vám po tom co se dva dny snažíte dovolat řeknou že mají moc brigádníků a žádné směny mi nedají - kdyby nebyli úplně neschopní, tak by si jich možná mohly vzít normálně, nebo hned na pohovoru říct, že jich mají moc ale to ne, to by totiž poprvé z kariéru udělali něco dobře a to se asi v Kauflandu nesmí. Ani práci si zorganizovat neumí, kdykoli jsem přišel do práce musel jsem hledat manažera po celém obchodě aby mi dal/a práci - ten mě pak poslal za nějakým borce co pro mě nic neměl a nevěděl která bije. obecně nejsou moc spokojení ani ostatní zaměstnanci. Mimochodem není nikdo kdo by mě zaučil posadili mě před zasekaný počítač a pustili výukový program - v půlce mi spadl a už nešel spustit ani na jiném počítači.

Výhody

nic

Nevýhody

málo směn, nepořádek ve firmě, neschopný management

Velmi špatné

Nepříjemná ředitelka špatný kolektiv roznášeli pomluvy mezi zaměstnánce a neuměli se chovat k zaměstnancům ředitelka povýšená a ráda komanduje každého

Výhody

Žádné

Nedoporučuji

Nevhodné pro osoby s jakýmkoli zdravotním postižením. Společnost ráda sice uplatňuje slevu na dani na lidi s invalidním duchodem avšak na pracovišti nemá pochopení....Aneb kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde .

Výhody

Stravenky

Nevýhody

Psychicky nátlak a buzerace za nesmysly

Nadřízení se k vám chovají jako ke kryse

Pracuji zde 3roky za tu dobu mi bylo vyhrožováno několikrát že mi chytnou na plat pokud nebudu dělat přesčasy. V jiné práci přesčasy dělat sice můžete ale mate je aspoň zaplacené a ne nucené.

Výhody

Žádné i prodavačka má víc na stravenkách

Nevýhody

Přesčasy, neplacené přesčasy, 80kč na stravenkách

nepravidelné směny, člověk si neodpočine, jen 1 víkend v měsíci volný

Práce to není špatná, plat slušný...problém jsou nepravidelné směny, kdy si člověk neodpočine a nic nezařídí. Navíc má zaměstnanec jen 1 volný víkend v měsíci. Když jsem tam pracovala, neměla jsem čas na rodinu...zhoršil se mi zdravotní stav

Výhody

vánoční balíček

Nevýhody

nepravidelné směny, volný jen 1 víkend v měsíci

Špatný kolektiv a vedení

Pracovala jsem v Kauflandu a už nikdy bych se tam nevrátila špatný vedení neumi řešit problémy v klidu každý tam dělá všechno a hlavně taky špatný kolektiv na všech odděleních

Výhody

Stravenky

Nevýhody

Ztahuji vás z dovolený, volna který máte mít nemáte

Velmi dobré pracovní ohodnocení

Vedení Kauflandu je přátelské, dokáží se prispudobit vaší momentální situace a vždy se snaží vám maximálně vyjít stric.at už jde o plánování směn ,volná,náhlého volná či dovolené-muzete se na ně obrátit kdykoliv.Platové ohodnocení je též vynikající,bonusy za přesčas,svátky apod samozřejmostí.Práce odpovídá pracovnímu tempu ,2x přestávka za směnuMé zkušenosti v Kauflandu jsou více než vynikající.kdybych se nemusela přestěhovat,pracovala bych tam do dnes...

Výhody

Stravenky

Hezká práce

Krásná prace každý den něco nového. Kolektiv i vedení všichni velice vstřícní a laskaví

Nedoporucuji

Nejhorsi obchodni řetezec spatne chovani vedeni bordel a spina

Výhody

Zadne

Nevýhody

Plno

Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Kaufland a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.Odeslat otázku

3,0 z 5 hvězdiček pro Poměr Práce/Život
3,4 z 5 hvězdiček pro Kompenzace/odměny
3,1 z 5 hvězdiček pro Jistota zaměstnání/Postup
2,9 z 5 hvězdiček pro Vedení
3,0 z 5 hvězdiček pro Firemní kultura
  • Společnosti
  • Kaufland
  • Recenze od zaměstnanců
Dejte nám vědět, jak vylepšit tuto stránku
Co byste rádi doplnili nebo změnili?