Hodnocení od zaměstnanců společnosti Lidl

Vše
Česká republika78 recenzí
Nalezeno 78 recenzí odpovídajících vyhledávání
Zobrazit všechny recenze (6 292)
Práce není nikterak těžká, Lidl má propracovaný systém vzdělávání i práce. Bohužel jsem narazila na velice nepříjemného a arogantního šéfa. O zrušení pozice, na kterou jsem se hlásila, jsem se dozvěděla až při podpisu smlouvy. Zjistila jsem, že pro mě připravili rovnou jinou smlouvu, aniž by mi dali dopředu vědět. Na nabídku jsem nakonec kývla.
Během prvního dne ale proběhlo vše, čeho se člověk může obávat - zaučování osobou, které to bylo očividně velmi nepříjemné. Problémy se zákazníky, jelikož mě posadili na pokladnu a už po hodině mě tam nechali samotnou. Jakékoli nedorozumění bylo jen mojí chybou, jelikož paní odmítala svoji chybu, že mě nechala samotnou.

Při podání ústní výpovědi byl manažer velice nepříjemný a arogantní přesto přiznal chybu.

Při osobním setkání jsem mu už nestála ani za pozdrav, podání ruky, poděkování, či omluvu. Jen mi předložil výpověď a odešel.

I přesto věřím, že je Lidl dobrá společnost, ale asi záleží na tom, kdo danou prodejnu vede, a jak vlastně funguje daný tým.
Výhody
týmovost, profesionalita, stabilní společnost
Nevýhody
posouvání směn, když máte za šéfa ****
Naprosto nedoporučuji toto místo je to tady jak novodobý koncentrák, nesmyslné zákazy nošení šperků, z nikým si nemůžete pomáhat i když taháte těžké věci v průměru 100 kilo , kolektiv také nic moc samý bonzáci , uličky jsou stále zablokované že nemůžete projet vozíkem hlavně že cedule zajížděj do uličky nikdo to tam neudělá a když si kvůli nim uděláte uraz je to ještě vaše vina, zkušební doba je tři měsíce tady vás klidně vyhodí už za jeden měsíc nedají vám ani šanci na víc času jde jim jen o normy které jsou těžko splnitelné nebo takhle vysoký normy nemají ani ve fabrice, jestli se nechcete psychicky a fyzicky zničit a ještě zbytečně nebo nevíte kdy vyletíte stačí když nepadnete někomu do oka nechoďte sem! Za ty peníze to fakt nestojí lidl se mi totálně zhnusil celkově díky tomuhle místu!
Nespravedlivé rozdělení práce.
Dlouholetí zaměstnanci mají mnohdy menší nároky a horší pozice než nově příchozí.

Práce je obtížná a dlouhodobě dělat jde pouze z nouze.

Když mate s někým směnu a přijedete stejným autem, tak na to neberou ohledy a další 2h sedíte a čekáte, až toho druhýho pustí.

Peníze nejsou špatný, ale kdyby nabízeli méně, nikdo tu práci nebude chtít dělat.
Styl práce se mění profese od profese ve společnosti LIDL ale jedno zůstává stejné, důraz na maximální efektivitu.
Přijdete do práce a máte před sebou 8 úkolů, kdy se za 30 min přidá dalších několik a pak dalších několik a tak dále, pak odcházíte z práce a jste rádi, že předáváte své tři úkoly na další směnu a doufáte, že nejsou naštvaní.
Pokud Vám jde pouze o to vydělat si hodně peněz, proč ne. Ale tato práce není v budoucnu reálná, vysoké nasazení, věčná honička, bez šance se skoro napít, najíst nebo dojít na WC. Ze zdravotních důvodů není reálně dělat v takovém to nasazení. Ze začátku super kolektiv, ale jinak klasická ženská pomlouvačnost a vrážení nože do zad.
Výhody
Stravenky, multisport karta
Nevýhody
Problémy, když jste nemocný nebo máte OČR, není čas ani na přestávku na jídlo.
Práce kompletáře v Lidlu na zelenině je extrém, začíná se v 16:45 , někdo od 17:00 a směny máte dané do 23:30.. To ale neplatí, max jednou dvakrát do měsíce odejdete po šesti hodinách domů. Pokud máte v úmyslu odejít jak máte v pracovní smlouvě, vždy čekejte zastrašování a hloupé diskuze s nadřízeným. Přesčasy neplatí , jedná se totiž o přes- úvazek... kdy nenáleží nic navíc ani v případě že jste v práci místo šesti ti hodin, celých osm... Pokud jste v práci třeba deset hodin... rozpočítají Vám to do měsíčního fondu. Směny Vám rozepisují tak, že máte dva dny volné jednou za cca 14 dní v čemž je jeden volný víkend (so,ne) jednou do měsíce.
Příklad: Čtyři dny pracujete, den volna, tři dny pracujete, dva dny volna, pět dní pracujete a zas den volna... přičemž každý poslední den před volnem Vás nechají v práci do půl třetí ráno a část směny pustí domů aby jim ušetřili hodiny. De-fakto i v den svého volna pracujete... Jednoduše řečeno 9 dní v kuse v práci.

Benefitem je pouze plat, ale Lidl Vás naučí pochopit, že peníze nejsou všechno. Je otázka prvního týdne, než si začnete klepat na čelo, kam jste vlastně vůbec vlezl. Plat přes třicet čistého máte pouze proto, že tu práci nikdo nechce dělat a kdo nastoupí se dlouho nezdrží... Podle toho s Vámi i jednají Vaši nadřízení a nemá smysl se snažit jednat v rukavičkách s nimi.

Práce je vhodná pouze pro ty co potřebují rychle splatit dluhy, pak odejdete protože to časem nedáte duševně ani fyzicky.

Pak je vhodná pro ty co mají známého doktora, a mohou chodit s přestávkami půl roku marodit a žít celkem slušně z renty od ČSSZ.
 - více...
tento obchod mě hodně naučil, jsem ráda, že jsem mohla být součástí jeho týmu
Nejzábavnější část práce je přestávka.Protože sedět 7 hodin jen na kase to není žádná sranda.
Výhody
Stravenková karta
Nevýhody
Není domluva možná na určitých věcechdva dny volna za sebou je m
Ahoj,
Pokud nekto z vás uvažuje o nástupu do této společnosti jako pokladní, prodavač

Prosím dobře to zvažte :

- domu se z ranni směny nikdy nedostaneš načas

- máš končit v 22 ale prace nemění hotová nevadí budeš do půlnoci, minimálně.

- domluvís se na pohovoru že můžeš až od 14:30 nevadí pořád ti to plánuji od 14.00

- nepočítej že budeš mit víkend možno 1x za 7 týdnu celej.

- tvá práce bude na pokladně a všude možně, pokud bude tvůj vedoucí idiot vemes a otevřeš karton a za 10 sec pojedeš na kasu pak se zavres a pak dokola.

- připrav se že budeš dělat i úklid

- pokud budeš mít štěstí a tvůj vedoucí bude trocha ok a nebude mu 20 let a nebude si honit ego jak je důležitéj tak snad tě po 6 ti hodinách na kase pustí na svačinu.

- práca pro ženy je dost vyčerpávající, pro muže taky pac musíš poslouchat lidi o 20 let mladší ktory se stali vedouci z 1dna na 2 a jdou proto děsně důležitý

Ta 19320 korun čistého pouze v Praze to přátelé vážně nestojí, vemte práci Albert nebo Bille nebo na Kauflandu no tu je to vážně těžké s lidma ktory vás mají za hadr.
Výhody
Stravenky asi, 25 dní dovoloenky
Manažerka se chová jako opravdový psychopat. Je uječená, odrazuje zákazníky svými hysterickými záchvaty od klidného nákupu a zaměstnance nutí dávat výpověď pod výhrůžkami ve své kanceláři. V létě dokonce začala hystericky ječet u zeleniny na lidi o kterých si myslela, že tam kradou a sprostě je vyhnala z obchodu. To tam viděl každý zaměstnanec a bohužel v tu chvíli odešlo asi deset lidí a jedná těhotná paní, které se udělalo nevolno. Ona si odešla zpět do kanceláře celá rudá. Tohle není normální chování a vůbec ne seriózní a vstřícné, pokud má na někoho podezření postupuje se úplně jinak, ale toto vše jen vypovídá o její povaze. Kvůli ní za poslední léta skončilo opravdu moc šikovných lidí a nebo utíkají do předčasného důchodu. Každý kdo kdy dělal v Lidlu v Hodoníně mi řekl, že by se už nikdy nechtěl vrátit, protože nikdy nezažil tak zlou manažerku v žádné jiné práci. Nemluvě o tom, že si na sociální síti vypisuje o zdravotních stavech zaměstnanců s ostatními manažery a veřejně sděluje denní obrat zákazníkům. Je to opravdu nechutné se na to koukat. Kvůli ní jsem se svým přítelem přestala chodit do Lidlu nakupovat. Vedení by si mělo uvědomit, že čím víc lidí tam nechce chodit, a že jich je hodne, tak tím mohou ztratit na tržbách řádově miliony korun ročně. Pokud jim jde o řešení krize podstavu, tak ihned vyměnit vedoucí než bude pozdě. To ona to dotáhla do takového stavu v jakém to tu je, proč myslíte že se do Hodonína nikdo nehlásí? Proč myslíte že každý skončil? Proč myslíte, ze každý ve městě kdo ji zná vám o ní řekne jen samé špatné věci? Ptejte se proč, prošetřete to někdo, - více...
Výhody
Flexibilni prace, pruznost
Nevýhody
Absolutne se nedalo na nicem domluvit s vedouci
Práce, která je velmi dobře ohodnocená, není však vhodná pro ty, kteří chtějí být často se svou rodinou
Musím bohužel dát i velké mínus za aroganci nadřízených, nerespektování volného času, povyšování se na podřízených (typu-budeš tady další hodinu, protože jsem se rozhodla), změny směn každou chvíli bez vašeho vědomí.. Vedení by mělo učit své ZMP slušného chování a respektování podřízené, jako člověka,ne jako hadr.
dobrý den, ne pracoval jsem lidl, mám zájem pracovat lidl na doplnění zboží
ljkjfdů kdk dkanůkd kddj lů vkjkajd jkvjaůkdvj kajdv
Když ptáčka lapají , pěkně mu zpívají.
Byl jsem na pozici Vedoucí směny. Vše jsem ovládal , jak se sluší , nic neporušil ze smlouvy , do práce nechodil pozdě. Dokonce dodělával práci po předchozí směně. A vděk? Žádný , každý chodil za mnou a já hlupák měnil směny , aby byl každý spokojený. Zákazníci mě milovali. Vždy usměvavý,vyšel vstříc. Dá se říci , že chodili raději když jsem měl směnu já,než ostatní VSka. No poslední směnu mě nechali odpracovat celou , a když jsem měl padla. Čekala mě v kanclu manažerka a oblastní manažer s výpovědí. Takhle hezky s vámi zacházejí v nové pobočce v Karviné.
Super práce. Čas rychle utíká a vše bylo super. Doporučuji.
Mám ráda změnu. Každý den jiná pozice. To mě baví.
kolektiv dobrý,plat,normální,práce různorodá,neplacené přesčasy
Skoro 2 roky jsem pracovala v plzeňském eshopu a rozhodně nedoporučuji za ty peníze to opravdu nestojí, jen pokud chcete zažít buzeraci, pohrdání, vyhrožování a aroganci. Odešla jsem ze zdravotních důvodů, oddělaná fyzicky i psychicky. Nikdy víc. A to, že máte taky rodinu, nikoho nezajímá. Jednání jak s kusem hadru.
Můj bratr nastoupil jako skladník do logistického centra, práce byla těžká a náročná, ale pracoval s plným nasazením., podle potřeb skladu zůstával na pracovišti i do noci. V době jeho nástupu sklad nutně potřebval posily, tak spolu s ním bylo přijato dalších 7 zaměstnanců. V okamžiku kdy se blížil konec zkušební doby nastala situace kdy bylo i méně práce. Po jedné směně s ukončením kolem 23 hod. dostalo všech 8 zaměstnanců výpověď ve zkušební době, bez varování, bez toho, že by se dopustili nějakého prohřešku nebo práci zanedbávali. Prostě je nepotřebovali, pracovní smlouva tak byla vlastně skoro fiktivní a potřebovali jen výpomoc v době největšího náporu na sklad. Manežer tak rozhodl přesto,že od jeho podřízených dostal návrh na přechodné řešení přeřadit je zatím na jinou práci a veškerá řešení odmítl. pravděpodobně pokud se nápor ve skladu zase navýší přijmou další s podobným scénářem. Nevím proč se tak děje, ale zřejmě jim na lidech nezáleží. Od mého bratra vím jaké rodinné poměry jeho spolupracovníci měli a jak je to zasáhlo lidsky a existenčně. Možná by bylo vhodnější hledat v dibě náporu na sklad brigádníky a nezaměstnávat pracovníky na hlavní pracovní poměr, když je smlouva pravděpodobně předem jen po dobu zkušební doby.
Registrovaný profil
Zeptejte se jaké je to pracovat ve firmě Lidl a nebo třeba jak probíhají pohovory. Naše komunita Vám zde ráda odpoví.
3,3
Na základě 6 292 recenzí