Přeskočit na hlavní obsah

Pracovní místa alchymist grand hotel spa

Řadit dle: -
Nabídky práce: 6

Job Post Details

Night Receptionist - job post

Alchymist Grand Hotel And Spa
Praha
Než přejdete na webové stránky společnosti, vytvořte si účet Indeed.

Lokalita

Praha

Úplný popis pracovní pozice:

Info:

Alchymist Luxury Group is currently looking for new colleague on a position Night Audit Receptionist.

Náplň práce:

  • Check-in and check-out of guests.
  • Preparation and checking of bills and reservations.
  • Responsibility for cash and non-cash transactions.
  • Communication with guests.
  • 12 h night shifts, short/long week.
Požadujeme:

  • Reliability, independence, communicative, flexible.
  • High school education with a high school diploma.
  • Experience in hotel operations an advantage, not a necessity.
  • B2 Czech language, C1 written and verbal English, other language is an advantage.
  • Responsible approach to work.
Nabízíme:

  • Work in a professional team.
  • Benefits of an established company.
  • Full-time job, suitable for students as well.
    Snadno odpovídejte na pracovní nabídkyVložit životopis