Přeskočit na hlavní obsah

Výsledky vyhledávání

Řadit dle: -
Nabídky práce: 293

Job Post Details

Online marketing specialist - job post

Assisto Consulting
Praha
55 000 Kč - 80 000 Kč měsíčně - Částečný úvazek, Plný úvazek, Smlouva

Popis pracovní pozice

Zde se dozvíte, jak se podrobnosti nabídky práce shodují s vaším profilem.

Plat

  • 55 000 Kč - 80 000 Kč měsíčně

Druh nabídky práce

  • Částečný úvazek
  • Plný úvazek
  • Smlouva

Lokalita

Praha

Úplný popis pracovní pozice:

Are you passionate about the evolving digital landscape? Do you have a talent for crafting content that captivates and engages audiences across digital channels? If the pulse of online trends beats strongly within you and you are driven by the challenge of the power of digital marketing to connect and communicate, we have the perfect opportunity for you. We are looking for a skilled and imaginative Online Marketing Specialist to become a pivotal part of our Customer Intelligence team.

Key Responsibilities

  • Leverage insights from customer data to shape and develop online strategies that align with company goals
  • Prepare engaging content tailored to various digital platforms (e.g., wallet cards, social media, emails, etc.) to build awareness, engage audiences, and drive conversions.
  • Analyze market trends and user behavior to optimize online campaigns
  • Monitor and report on the performance of marketing campaigns, gaining insights to drive future strategies

Requirements

  • Proven experience as an Online Marketing Specialist or similar role, 3 years minimum
  • Proficient in marketing automation technology and software
  • Strong understanding of current online marketing concepts, strategy, and best practices in Banking, Telco and Insurance industries
  • Excellent analytical skills and experience with data analysis tools.

Typ úlohy: Plný úvazek, Částečný úvazek, Smlouva
Trvání pracovní smlouvy: 24 měsíců

Plat: 55 000,00Kč - 80 000,00Kč (měsíčně)

Očekávaná pracovní doba: 20–40 hodin za týden

Snadno odpovídejte na pracovní nabídkyVložit životopis