Přeskočit na hlavní obsah

Pracovní místa magistrát hlavního města prahy

Řadit dle: -
Nabídky práce: 20

Podobná vyhledávání:

úřad vlády

Job Post Details

archivář/archivářka – specialista/specialistka digitálního archivu v odboru Archivu hl. města Prahy - doba určitá - job post

Magistrát hlavního města Prahy
Praha
Než přejdete na webové stránky společnosti, vytvořte si účet Indeed.

Lokalita

Praha

Úplný popis pracovní pozice:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY *MHMPXPOEIXTU*
MHMPXPOEIXTU

Č. j.: MHMP 717114/2024

OZNÁMENÍ O VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ
NA VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO NA DOBU URČITOU

Magistrát hlavního města Prahy obsazuje pracovní místo úředníka/úřednice podle zákona č. 312/2002 Sb.,
o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
(dále jen „zákon o úřednících)

archivář/archivářka – specialista/specialistka digitálního archivu
v odboru Archiv hl. města Prahy Magistrátu hlavního města Prahy

Stručná náplň práce

Komplexní zajišťování odborné správy a ochrany archivních fondů nejvyšší kategorie
  • dohled nad spisovou službou u veřejnoprávních původců
  • odborné archivní prohlídky u původců

Zpracovávání nových metodických postupů a posuzování náročných pořádacích, zpřístupňovacích a
edičních archivních prací

  • vytváření organizačních a metodických postupů pro jednotlivé typy původců v oblasti výkonu
spisové služby v elektronické podobě a v oblasti uchování digitálních dokumentů
  • provádění metodické pomoci původcům prostřednictvím osvěty, odborných školení, prezentace na
internetu a odborných archivních prohlídek na místě
  • poskytování konzultační pomoci původcům v oblasti péče o dokumenty

Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka/úřednice podle § 4 zákona o úřednících1
  • fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let; občan České republiky nebo cizí státní občan s trvalým
pobytem v České republice, který ovládá český jazyk; plná svéprávnost; bezúhonnost2

Požadované vzdělání

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu

Další požadavky

  • znalost právních předpisů v oblasti archivnictví a spisové služby (zejm. zákona č. 499/2004 Sb.
a prováděcích předpisů)
  • znalost fungování spisové služby
  • znalost anglického jazyka min. na úrovni B2 (dle SERR)
  • základní znalost práce na PC (MS Word, MS Excel)
  • schopnost analytického a logického myšlení
  • samostatnost a schopnost týmové práce
  • komunikační dovednosti
  • vítané zkušenosti s administrativní prací, tvorbou návodů, základní analýzou dat, komunikací

s uživateli/zákazníky a/nebo se školením osob

Nabízíme

  • pracovní úvazek 0,5 (20 hodin týdně)
  • pracovní poměr na dobu určitou
  • 5 týdnů dovolené, 5 dnů indispozičního volna
  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě3 11, struktura platu: základní plat

v 11. PT (při 0,5 úvazku: 12.640 Kč až 18.585 Kč podle započitatelné praxe), osobní příplatek po
zkušební době (při 0,5 úvazku do výše 9.290 Kč), mimořádné odměny podle dosažených pracovních
výsledků

  • příspěvek na bydlení
  • příspěvek na roční jízdné městskou hromadnou dopravou (Lítačka)
  • příspěvek na stravování formou elektronické stravenkové karty
  • příspěvek na penzijní připojištění
  • příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
  • možnost čerpání benefitů v systému Cafeteria (např. na vzdělávání, kulturní a sportovní vyžití,
rekreaci, nákup knih apod.)
  • podporu profesního i osobního rozvoje, vstupní a průběžné vzdělávání
  • podporu při slaďování pracovního a osobního/rodinného života
  • možnost využití dětských skupin pro děti zaměstnanců, letní tábor a kulturně-vzdělávací akce pro
děti zaměstnanců v době krátkodobých prázdnin
  • pracoviště v centru Prahy

Více informací o odměňování, dalších pracovních podmínkách a zaměstnaneckých benefitech naleznete
na našich kariérních stránkách.

Do výběrového řízení uchazeč/ka podává přihlášku, ve které uvede: označení výběrového řízení a název
obsazované pracovní pozice, jméno, příjmení, titul, datum narození, státní příslušnost, místo trvalého
pobytu (úplná adresa včetně PSČ), kontaktní údaje (e-mail, telefon).
K přihlášce připojí: strukturovaný profesní životopis v českém jazyce, ve kterém budou uvedeny údaje o
dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech, dovednostech a dosaženém vzdělání4.

Přihlášku do výběrové řízení s životopisem v českém jazyce5 prosím zašlete nejpozději
do 26. dubna 2024 na adresu kariera.magistrat@praha.eu. Do předmětu zprávy uveďte: Volné místo na
dobu určitou– archivář/ka-specialist/ka/AMP/2371/VM24/24

Snadno odpovídejte na pracovní nabídkyVložit životopis