Přeskočit na hlavní obsah

Nabídky práce remote work v lokalitě Home Office

Řadit dle: -
Nabídky práce: 127

Podobná vyhledávání:

remote

Job Post Details

Manual Tester | Remote - job post

Integra EMEA
Home Office
Plný úvazek
Než přejdete na webové stránky společnosti, vytvořte si účet Indeed.

Popis pracovní pozice

Zde se dozvíte, jak se podrobnosti nabídky práce shodují s vaším profilem.

Druh nabídky práce

  • Plný úvazek

Lokalita

Home Office

Úplný popis pracovní pozice:

Headquartered in Prague, Czech Republic, with offices in the U.S., Europe, and Asia, We employ some of the brightest new talent in the IT industry, from around 30 different nations.

Úroveň
  • Medior
Pozice
  • Tester
Spolupráce
  • Freelancer
  • Homeoffice
  • Remote
Úvazek
Mzda
80 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace
  • Integra EMEA
  • Remote

Popis pozice

About:

  • Test purchase flows in our products used globally by hundreds of millions of users.
  • Test related email communications.
  • Test content in applications on various platforms (PC, Mac, Android and iOS).
  • Design and develop test strategies and test cases.
  • Provide test execution results and reports on your testing.
  • Maintain documentation of testing flows.
  • Collaborate with other team members and teams in a multicultural environment.

Requirements:

  • You are interested in mainly manual testing of our user flows.
  • You have at least basic knowledge of any testing architecture or framework.
  • You are ready to communicate in English.
  • You are willing to learn new technologies.
  • You like to work in a team

Advantages:

  • Passion for learning our often used tools VirtualBox, Fiddler, Selenium.
  • Experience in using browser Developer Tools like Chrome DevTools.
  • A computer science background is a plus.
  • Experience with setting up or testing an e-shop.

What can you expect:

  • Friendly and easy to approach colleagues willing to help.
  • Testers working closely with developers and product owners.
  • Relaxed and informal atmosphere.
  • Agile environment.
  • Flexible working hours, home office.
  • The chance to join a major global tech company.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior
  • Praxe:
    2 roky

Pozice

Tester

Základní dovednosti

Testing Manual

Jazyky

Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Zakládáme si na přátelském a individuálním jednání.
  • Zabýváme se i vývojem na zakázku, penetračním a zátěžovým testováním.
  • Poskytujeme daňové a účetní konzultace zdarma.
  • Právní poradenství zdarma.
  • Zažijete s námi skvělé teambuildingy.

Informace o pozici

Mzda
40 000 - 80 000 Kč / měsíc

Typ odměny
Odměna/Mzda

Vzdálená práce
Homeoffice Remote

Pracovní prostředí
Moderní

Typ práce nebo projektu
Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty

Typ smlouvy
Freelancer

Typ pracovního úvazku
Plný úvazek

Typ firmy
Velká firma nebo korporace

Místo pracoviště
Remote

Snadno odpovídejte na pracovní nabídkyVložit životopis